Del Piero zaczął starania o najwyższy certyfikat trenerski w Europie

Alessandro Del Piero
Alessandro Del Piero fot. Imago / Andrea Staccioli / Insidefoto

Alessandro Del Piero należy do byłych zawodników Serie A, rozpoczynających kurs mający na celu zdobycie licencji UEFA Pro. To najwyższy certyfikat trenerski dostępny w Europie.

  • Niewykluczone, że wkrótce Alessandro Del Piero wróci na dobre na piłkarskie salony
  • Były mistrz świata według wieści Football Italia zaczął kurs na licencję trenerską UEFA Pro
  • 48-latek jest jednym z bardziej utytułowanych byłych włoskich piłkarzy

Del Piero może wkrótce zacząć nową karierę

Alessandro Del Piero to legenda Juventusu i reprezentacji Włoch. Tymczasem ciekawe wieści pojawiły się na temat mistrza świata z 2006 roku.

Serwis Football Italia przekazał, że Del Piero w poniedziałek dołączył na kurs związany z licencją UEFA Pro. Włoch w grudniu minionego roku kończył natomiast kurs na licencję UEFA A.

Włoska Federacja Piłkarska wyjaśniła, że ​​kurs licencji UEFA Pro obejmuje 240 godzin lekcji na boisku i poza nim, w tym etapy treningowe w klubach włoskich i zagranicznych. Cały proces zostanie zwieńczony egzaminami i napisaniem pracy dyplomowej. Osoby, które finalnie spełni wszystkie wymogi, będą mogły kierować klubami Serie A i Serie B.

Del Piero to nie jedyny zawodnik, który bierze udział w kursie na licencję UEFA Pro. Poza nim na podobny krok zdecydowali się: Ignazio Abate, Ibrahim Ba, Dagoberto Carbone, Matteo Cioffi, Gianluca Colavitto, Mirko Cudini, Andrea Dossena, Tonda Mateo Eckert, Giacomo Lazzini, Jacopo Leandri, Cristian Daniel Ledesma, Simone Padoin, Marco Parolo, Giampiero Pinzi, Mirko Savini, Giuseppe Scurto, Vlado Smit, Sergio Spalla i Guglielmo Stendardo.

Czytaj więcej: Juventus może zdecydować się na rozwiązanie kontraktu z Pogbą

Komentarze