Del Piero: wiele rzeczy idzie źle, ale Pirlo potrzebuje wsparcia

Alessandro Del Piero
Alessandro Del Piero PressFocus

Alessandro Del Piero przeanalizował sytuację Juventusu po porażce Starej Damy z Benevento (0:1).

Del Piero: wynik z Benevento jest niepokojący

Po szokującej porażce z Benevento, Juventus traci już dziesięć punktów do liderującego Interu. Alessandro Del Piero uważa, że głównym problemem Starej Damy jest brak koncentracji.

Wiele rzeczy idzie nie tak. To, co wydarzyło się w meczu z Benevento, ten błąd Arthura… Nie trzeba się na tym skupiać, ale to samo miało miejsce w spotkaniu z Porto. Ten brak koncentracji czy jasności umysłu na temat tego, co masz zrobić, jest niepokojący. Podobnie jak wynik – powiedział były włoski napastnik stacji ESPN.

Uważa także, że w drużynie brakuje jedności.

Dużo mówię o jedności, bo by zwyciężyć musisz zrobić coś więcej niż inne drużyny. Gdy budujesz drużynę, pojawiają się różne sytuacje, zawodnicy, klub, szkolenie, warunki, talent, wszystko to jest wymieszane. Musisz to połączyć w tym samym czasie. To jest właśnie jedność. To, co teraz widzisz w Juventusie, to dużo zamieszania. Kiedy widzisz, jak grają, nie widać, by czuli, że są w tym razem. Każdy daje z siebie wszystko, bo tego wymaga Juventus, ale nie są ze sobą połączeni. Nie możesz przegrywać takich meczów. Spotkanie było bardzo słabe, a Benevento nie wygrało wcześniej przez trzy miesiące. Już wcześniej zremisowali z nimi u siebie. To jest więcej niż dziwne dla klubu pokroju Juventusu – stwierdził były napastnik.

“Ronaldo nie jest problemem”

Jednocześnie Włoch nie uważa, by to Cristiano Ronaldo był problemem drużyny.

Nie możesz widzieć Cristiano Ronaldo jako problemu. Jest jednym z najlepszych graczy na świecie, obok Leo Messiego. Jest świetnym gościem, który strzela w każdym meczu. Po to go sprowadzili – by zdobywał gole co mecz i poprowadził zespół do Ligi Mistrzów. Na nieszczęście, w tych rozgrywkach Juventus prezentuje się najgorzej. Najpierw odpadł w ćwierćfinale, a później w 1/8 finału. To bardzo mizerne wyniki – powiedział Del Piero. – Poza tym pojawiają się stałe zmiany na ławce trenerskiej. Zwolniono Maxa Allegriego, następnie Maurizio Sarriego po roku. I doszło do kolejnej zmiany. Przyszedł niesamowity facet, mój kolega z zespołu i oczywiście go uwielbiam, ale jest nowy na tym stanowisku i doświadczył nowych wyzwań. Juventus musi uważać. Walczyć o tytuł, ale też obserwować, co się dzieje za jego plecami, bo Atalanta po odpadnięciu z europejskich pucharów może szybko ich dogonić i zająć miejsce w czołowej czwórce. Brak awansu Juve do Ligi Mistrzów byłby momentem przełomowym dla klubu. Andrea Pirlo potrzebuje dużo wsparcia, więc Juventus mu go zapewnia, ale według mnie kluczowe jest, czy zdoła awansować do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie – dodał.

Sprawdź tabelę Serie A, by być na bieżąco.

Komentarze