Del Piero nadzieją na opanowanie chaosu w Juve

Alessandro Del Piero
Alessandro Del Piero fot. PressFocus

Juventus w najbliższym czasie czeka rewolucja we władzach klubu. Nowy prezydent klubu z Turynu Gianluca Ferrero według informacji La Gazzetta dello Sport ma wezwać Alessandro Del Piero do tego, aby został wiceprezesem Starej Damy. Legenda turyńskiej ekipy ma zastąpić Pavla Nedveda na stanowisku.

  • Juventus czekają wkrótce duże zmiany
  • La Gazzetta dello Sport podaje, że do klubu z Turynu może wrócić Alessandro Del Piero
  • Kluczowym dniem dla przyszłości Bianconerich będzie 18 stycznia 2023 roku, gdy odbędzie się Walne Zgromadzenie

Del Piero wróci do Juventusu?

Juventus po informacji związanej z tym, że dotychczasowi przedstawiciele zarządu klubu złożyli rezygnacje, działa w sprawie budowy nowego składu sterników. Walne Zgromadzenie zaplanowane jest na 18 stycznia 2023 roku.

La Gazzetta dello Sport przekonuje, że legenda klubu Alessandro Del Piero może zasiąść w nowym zarządzie, ponieważ prezes Gianluca Ferrero i przewodniczący Exor John Elkann planują ponownie powołać mistrza świata z 2006 roku do klubu, oferując mu rolę operacyjną.

Na papierze Del Piero powinien zastąpić Pavla Nedveda, byłego wiceprezesa, który złożył rezygnację w poniedziałek wraz z resztą zarządu. Celem Exor jest obsadzanie rady dyrektorów postaciami technicznymi, które potrafią poradzić sobie z chaosem i przywrócić stabilność finansową. Nowy prezes Ferrero i dyrektor generalny Maurizio Scanavino są bardzo dobrze przygotowani pod tym względem, ale potrzebowaliby kogoś z dogłębną znajomością piłki nożnej i Juventusu, więc Del Piero jest postrzegany jako idealny dodatek do zarządu, który wspiera obszar sportowy, reprezentowany obecnie tylko przez Federico Cherubiniego i Massimiliano Allegriego.

Del Piero mógłby zastąpić Nedveda na stanowisku wiceprezesa Juventusu, ale rozmowy z byłym reprezentantem Włoch jeszcze się nie rozpoczęły. Sam zainteresowany nie wyklucza jednak powrotu do klubu z Turynu.

Czytaj więcej: Agnelli, Nedved i Paratici wśród postaci Juventusu rekomendowanych do procesu sądowego

Komentarze