Defensor Juventusu na celowniku Pepa Guardioli

Włoskie media podają, że defensor Juventusu FC, Leonardo Bonucci jest kuszony możliwością transferu do angielskiej Premier League. Sprowadzić chciałby go menedżer Manchesteru City, Pep Guardiola.

Angielski klub nie ma w tym sezonie żelaznej defensywy. Zdaniem Pepa Guardioli głównym powodem jest to, że Manchesterowi City nie udało się jak dotąd wypełnić luki po odejściu Vincenta Kompany’ego, który opuścił przed rokiem klubu.

The Citizens potrzebują doświadczonego defensora, a za takiego uchodzi właśnie Leonardo Bonucci. W mediach pojawiają się spekulacje, że działacze City będą chcieli pozyskać zawodnika już w styczniu.

Może być to jednak o tyle trudne, że o sprzedaży Bonucciego nie chcą myśleć działacze Starej Damy. Obecny kontrakt Włocha z Juventusem wygasa dopiero za cztery lata. 33-latek pozostaje kluczową postacią turyńskiego zespołu i w tym sezonie wystąpił już w ośmiu meczach Serie A. Zdobył w nich dwa gole.

Nie jest to rzecz jasna pierwszy raz, gdy Bonucciego łączy się z przenosinami do angielskiej Premier League. Defensor ten po raz ostatni zmienił klub w sierpniu 2018 roku, gdy wrócił do Starej Damy z AC Milan. Serwis Transfermarkt wycenia go teraz na 16,2 miliona funtów.

Komentarze