Daniele kontynuuje rodzinne tradycje. Premierowy gol Maldiniego (wideo)

Daniele Maldini
Daniele Maldini PressFocus

AC Milan pokonał w sobotnie popołudnie pokonał 2:1 Spezię Calcio. Szerokim echem odbiło się debiutanckie trafienie w barwach Rossonerie Daniele Maldiniego, syna i wnuka klubowych legend – odpowiednio Paolo i Cesare.

  • Daniele Maldini zdobył w sobotę swojego pierwszego gola w zespole Milanu
  • 19-letni zawodnik kontynuuje rodzinne tradycje. Wcześniej w Milanie przez wiele lat występowali jego ojciec i dziadek

Pierwszy gol Maldiniego

19-latek kontynuuje rodzinne tradycje, które od wielu lat związane są z Milanem. Daniele Maldini w drużynie Rossonerich zadebiutował w lutym tego roku w ligowym spotkaniu z Hellas Werona, ale na pierwszy ligowy występ od pierwszej minuty musiał poczekać do sobotniego meczu ze Spezią.

Swój występ w meczu 6. kolejki Serie A okrasił pięknym trafieniem, po którym Milan objął prowadzenie. Maldini wpisał się na listę strzelców w 48. minucie, uderzeniem głową wykorzystując bardzo dobre dośrodkowanie Kalulu. Maldini w pierwszym zespole wystąpił do tej pory 15 razy, zdobywając jednego gola.

Ojciec Daniele – Paolo całą swoją karierę spędził w Milanie. W jej trakcie zaliczył ponad 900 występów w barwach Rossonerich. Wcześniej przez wiele lat w Mediolanie występował Cesare Maldini – dziadek Daniele.

Komentarze