De Zerbi: Z Juventusem trzeba zagrać ofensywnie

Piłkarze Juventusu
Piłkarze Juventusu fot. Grzegorz Wajda

Już dziś o godzinie 18:00 dojdzie do pojedynku pomiędzy Sassuolo a Juventusem. Opiekun gospodarzy, Roberto De Zerbi, uważa, że sukces w starciu ze Starą Damą można osiągnąć tylko wtedy, gdy zagra się ofensywnie i bez kompleksów.

Czytaj dalej…

– Dziś przyjdzie nam się zmierzyć z mistrzami Włoch. Juventus to najlepsza drużyna w naszym kraju i takie spotkania to zawsze radość dla kibiców, piłkarzy i trenerów – zaczął De Zerbi.

– Nie możemy jednak bać się swojego rywala. Musimy skoncentrować się na naszych mocnych stronach i zaatakować przeciwnika – kontynuował.

– Sassuolo zawsze musi przejmować inicjatywę. Nieważny z kim gramy, musimy zaprezentować dobry i otwarty futbol. Moim zdaniem to jedyna właściwa ścieżka do sukcesu – dodał.

– Jeśli udało nam się zatrzymać Mauro Icardiego na San Siro, to dlaczego mielibyśmy nie powtórzyć tego z Cristiano Ronaldo na własnym stadionie? Wiemy, że to  prawdziwy mistrz, ale spróbujemy pokazać się z jak najlepszej strony – zakończył.

Pojedynek pomiędzy Sassuolo a Juventusem zostanie rozegrany na Mapei Stadium. Początek starcia już o godzinie 18:00, zaś polskojęzyczna transmisja będzie dostępna na kanale Eleven Sports 1.

Komentarze