De Telegraaf: De Ligt trafi do Juve

Mathijs De Ligt
Mathijs De Ligt fot. Grzegorz Wajda

Według dziennikarzy holenderskiego De Telegraaf bliski podpisania umowy z Juventusem FC jest Matthijs De Ligt. Holender ma trafić do ekipy  Piemontu za 70 milionów euro. Sam zawodnik ma mieć natomiast kontrakt, dzięki któremu będzie zarabiał rocznie w granicach 15-20 milionów euro.

Czytaj dalej…

Swego czasu reprezentant Holandii był bliski przenosin do FC Barcelony, ale ostatecznie nic tego typu transakcji nie wyszło. Wygląda na to, że na dzisiaj w grze o zawodnika otrzymały się już tylko dwa kluby, którymi są mistrz Włoch i Paris Saint-Germain.

19-letni piłkarz ostatnie dni spędził na wakacjach w Miami, w których trakcie miał przemyśleć temat swojej przyszłości. Tymczasem De Telegraaf, który zwykle jest dobrze poinformowany w sprawach holenderskich zawodników, donosi, że De Ligt wkrótce trafi do Juve.

Ciekawe informacje napływają natomiast od znanego dziennikarza sportowego Gianluki Di Marzio, który na antenie Sky Sport Italia oświadczył, że sternicy Starej Damy zintensyfikowali swoje działania w sprawie transferu młodego Holendra.

Jeśli transakcja z udziałem De Ligta stanie się faktem, to wszystko wskazuje na to, że będzie drugim najlepiej opłacanym zawodnikiem w Juventusie. Na pierwszym miejscu pod tym względem jest Cristiano Ronaldo, który rocznie inkasuje 30 milionów euro.

Komentarze