De Rossi stanął w obronie Manciniego

Roberto Mancini
Roberto Mancini PressFocus

Daniele De Rossi zaapelował o zaufanie do selekcjonera reprezentacji Włoch Roberto Manciniego, który podjął kilka zaskakujących decyzji przy powołaniach na najbliższe spotkania Ligi Narodów. Najwięcej emocji wzbudziło brak powołania dla Nicolo Zaniolo i Davide Calabrii.

  • Reprezentację Włoch w najbliższych dniach czekają dwa mecze Ligi Narodów z Anglią i Węgrami
  • Roberto Mancini wywołał spore kontrowersje swoimi decyzjami o powołaniach na zbliżające się spotkania
  • W obronie selekcjonera włoskiej kadry stanął Daniele De Rossi

Mancini wzbudził kontrowersje

Reprezentacja Włoch rozpoczęła już przygotowania do ostatnich meczów w ramach Ligi Narodów, w których zmierzy się z Anglią i Węgrami. Wiele osób kwestionowało ostatnie decyzje Manciniego, który przy powołaniach zdecydował się trzymać starej gwardii i pominąć kilku utalentowanych zawodnik, takich jak Fabio Miretti czy Fabiano Parisi. Największa dyskusja towarzyszyła jednak braku powołań dla Nicolo Zaniolo i Davide Calabrii.

Były reprezentant Włoch Daniele De Rossi zaapelował jednak o cierpliwość i zaufanie do decyzji podejmowanych przez Manciniego.

– Zawsze rozmawiamy o wszystkich zawodnikach, o ich motywacjach, potem trener dokonuje wyborów. Jeżeli będzie miał ochotę, to je wyjaśni. Mogę jednak zagwarantować, że trener zawsze podejmuje decyzje dla dobra drużyny narodowej – powiedział De Rossi. 

– Tysiąc razy zdarzyło się, że zawodnicy, którzy nie zostali powołani, znaleźli się w kolejnych powołaniach. Do niedawna byłem piłkarzem, więc wiem, że jest to jednak niefortunne dla zawodnika, który nie otrzymał powołania. Ale to może się zdarzyć. Mamy wielu świetnych zawodników, trzeba zaufać takiemu trenerowi jak Mancini, którzy przeprowadził nas przez jedną z najwspanialszych nocy w naszym życiu – dodał.

Zobacz także: Paulo Sousa odpowiedzią na problemy Juventusu? Sensacyjne doniesienia z Włoch

Komentarze