De Rossi obejmie posadę trenera w Serie A?

Daniele De Rossi
Daniele De Rossi PressFocus

Włoskie media informują, że pozycja Davide Nicoli w Salernitanie jest zagrożona. “Koniki Morskie” są w słabej formie, a kandydatem na nowego trenera tego klubu podobno jest… Daniele De Rossi.

  • Salernitana ostatnio nie wygląda najlepiej
  • Posada szkoleniowca tej ekipy jest niepewna
  • Jego następcą może zostać De Rossi

Legenda Romy wróci do Serie A, ale w nowej roli?

Zgodnie z najnowszymi raportami “Calciomercato”, Daniele De Rossi jest rozpatrywany jako kandydat na nowego menedżera Salernitany. “Koniki Morskie” przegrały dwa ostatnie spotkania, a wcześniejsze trzy mecze z ich udziałem zakończyły się remisem. Tym samym zagrożona jest posada aktualnego trenera tej drużyny – Davide Nicoli.

Zespół z Salerno w najbliższej kolejce włoskiej ekstraklasy zagra u siebie z Hellasem Verona i ten pojedynek może być kluczowy w kontekście przyszłości Nicoli. Jego miejsce mógłby zająć Daniele De Rossi, który jeszcze niedawno pełnił funkcję trenera technicznego w sztabie reprezentacji Włoch.

39-latek nie zadebiutował jeszcze jako samodzielny szkoleniowiec, ale w przyszłości może się to zmienić. Przypomnijmy, że legendarny pomocnik karierę zakończył 6 stycznia 2020 roku. Jego ostatnim klubem było argentyńskie Boca Juniors. Wcześniej 117-krotny reprezentant Italii przez 17 sezonów przywdziewał koszulkę Romy.

Warto dodać, iż w barwach Salernitany na co dzień gra Krzysztof Piątek. Klub Polaka przed 9. kolejką Serie A zajmuje 14. miejsce w ligowej tabeli.

Czytaj więcej: Dobre informacje nt. zdrowia Zielińskiego

Komentarze