De Rossi na celowniku spadkowicza z Serie A

Daniele De Rossi
Daniele De Rossi fot. PressFocus

Cagliari Calcio ma za sobą fatalny sezon, który został zwieńczony spadkiem z Serie A. Tymczasem według Sky Sport Italia zadanie odbudowy Sardyńczyków może zostać powierzone Daniele De Rossiemu. Były reprezentant Włoch może zostać nowym trenerem Rossoblu.

  • Cagliari Calcio jest w trakcie poszukiwania nowego szkoleniowca
  • Sky Sport Italia twierdzi, że nowym opiekunem Rossoblu może zostać Daniele De Rossi
  • 38-latek chce zacząć karierę solową w trenerce

De Rossi chce sprawdzić się w nowej roli

Cagliari Calcio nie dało rady uratować ligowego bytu w Serie A. Wyspiarze na czele z Sebastianem Walukiewiczem w kolejnej kampanii będą musieli walczyć o powrót do elity. Tymczasem nie milkną spekulacje związane z wyborem nowego trenera.

Sky Sport Italia twierdzi, że stery nad Cagliari może przejąć Daniele De Rossi. Miałby zastąpić na stanowisku Walttera Mazzarriego. 60-latek został zwolniony z klubu. 38-letni szkoleniowiec ma plan, aby zacząć solową karierę trenera po doświadczeniu zdobytym pod okiem Roberto Manciniego w reprezentacji Włoch.

De Rossi to były kapitan AS Roma i mistrz świata z 2006 roku, a także wicemistrz Europy z 2012 roku i zwycięzca młodzieżowych mistrzostw Europy w 2004 roku. W drużynie narodowej rozegrał 117 meczów, notując w nich 21 trafień. Z kolei w Serie A zagrał w 458 meczach, zdobywając w nich 43 bramki i 41 kluczowych podań.

Rozgrywki Serie B mają zacząć się 12 sierpnia 2022 roku. Ostatnia kolejka ma się natomiast odbyć 19 maja 2023 roku.

Czytaj więcej: Cagliari zwolniło trenera na 3 kolejki przed końcem

Komentarze