De Rossi gotowy na zakończenie kariery?

Daniele De Rossi
Daniele De Rossi fot. ASInfo

Ostatnio na przejście na piłkarską emeryturę zdecydował się Arjen Robben, z kolei włoskie media donoszą, że do podobnego kroku przymierza się Daniele De Rossi. Były reprezentant Włoch co prawda znajduje się na celowniku kilku klubów Serie A, ale raczej nie bierze ich pod uwagę.

Czytaj dalej…

Wraz z końcem ostatniego sezonu jasne okazało się, że AS Roma nie chce przedłużyć kontraktu z De Rossim, co spadło na zawodnika jak grom z jasnego nieba. Włoch liczył, że będzie kontynuował swoją karierę w stołecznym klubie.

35-letni piłkarz całą piłkarską karierę spędził w Romie, mając na swoim koncie między innymi dwa Puchary Włoch i jeden Superpuchar Włoch. Z kolei w 2006 roku sięgnął po mistrzostwo świata z reprezentacją dowodzoną przez Marcello Lippiego.

W ostatnim czasie piłkarz był łączony z takimi klubami jak: ACF Fiorentina, AC Milan, Bologna FC, Boca Juniors, czy kluby z MLS. Niemniej według doniesień Il Tiempo doświadczony zawodnik nie zamierza zmieniać miejsca zamieszkania swojego i swojej rodziny, co może świadczyć o tym, że De Rossi wkrótce zawiesi buty piłkarskim na kołku.

Niewykluczone, że po zakończeniu piłkarskiej kariery De Rossi dołączy do sztabu szkoleniowego reprezentacji Włoch, na którego czele stoi Roberto Mancini.

Komentarze