De Rossi bliski zakończenia kariery

Piłki w siatce
Piłki w siatce fot. Sport Pictures

Daniele De Rossi kończy w tym roku 36 lat. Jego żona w ostatnim wywiadzie powiedziała jednak, że być może jest to dla Włocha ostatni sezon w profesjonalnej piłce, gdyż pomocnik AS Romy intensywnie rozmyśla nad swoją futbolową przyszłością.

Czytaj dalej…

– Nigdy nie widziałam swojego męża w złym nastroju – powiedziała w wywiadzie dla Vanity Fair.

– Wkrótce Daniele będzie musiał jednak podjąć najtrudniejszą decyzję w swoim życiu – dodała.

– Był piłkarzem przez całe życie, każdego dni, ale nigdy nie zabierał swojej pracy do domu. Wiem jednak, że niedługo nadjedzie czas, kiedy będzie musiał zawiesić buty na kołku – kontynuowała.

– Daniele przeszedł wiele. Zarówno w pracy jak i w życiu osobistym. Nigdy nie widziałam jednak, aby narzekał bądź przynosił swoje problemu do domu. Teraz jest tak samo – zdradziła żona zawodnika AS Romy.

– Jakieś doświadczenie poza Włochami? Dlaczego nie? Jesteśmy przywiązani do kraju i rodziny, ale bardzo chętnie spróbowalibyśmy czegoś nowego – zakończyła.

Daniele De Rossi związał się z Romą w 2000 roku, kiedy to trafił do stołecznej drużyny młodzieżowej. Włoch w samej Serie A zanotował jak dotąd 455 występów, a dodatkowo dołożył 117 meczów w reprezentacji narodowej, z którą sięgnął m.in. po Mistrzostwo Świata w 2006 roku.

Komentarze