De Ligt: Podoba mi styl Sarriego

Matthijs De Ligt
Matthijs De Ligt fot. Grzegorz Wajda

Matthijs de Ligt był bardzo zaszczycony rozmową, jaką odbył z Cristiano Ronaldo po jednym ze spotkań Ligi Narodów. Holenderski obrońca przyznał jednak, że nie był to decydujący czynnik w wyborze nowego klubu.

Czytaj dalej…

– Ronaldo? Tak, rozmawialiśmy podczas Ligi Narodów i sprawiło mi to wielką przyjemność, że Portugalczyk namawiał mnie na przejście do Juventusu, ale to nie było decydujące – zaczął 19-latek.

– Już wtedy miałem pomysł gdzie chciałbym występować dalej. Duża w tym zasługa również Sarriego. Podoba mi się w jaki sposób grają jego zespoły. Wiem, że przy takim trenerze będę mógł się bardzo rozwinąć – dodał.

– Wybór mojego następnego klubu był bardzo długi. Wierzę jednak, że włoska liga jest doskonała dla obrońców. Już jako mały chłopiec miałem koszulkę Juventusu z nazwiskiem Cannavaro na plecach. Włoscy obrońcy to dla mnie wzór do naśladowania – kontynuował Holender.

– W najbliższym sezonie chcemy wygrać wszystko. Taka jest tu mentalność, aby walczyć na każdym froncie – podsumował De Ligt.

Matthijsa De Ligt przeniósł się do Juventusu 18 lipca 2019 roku. Stara Dama zapłaciła za zawodnika ponad 85 milionów euro.

Komentarze