De Ligt otwarty na zmianę klubu, ale rozważa tylko jeden kierunek

Matthijs De Ligt
Matthijs De Ligt fot. PressFocus

Matthijs De Ligt może jeszcze tego lata zmienić barwy klubowe. Chętnych na transfer z udziałem reprezentanta Holandii nie brakuje. Sam zainteresowany bierze natomiast pod uwagę tylko przeprowadzkę do Bayernu Monachium, o czym informuje Sky Sport Germany.

  • Juventus może wkrótce stracić jednego z kluczowych piłkarzy
  • Szeregi Starej Damy może pożegnać Matthijs De Ligt
  • Holender jest jednym z głównych celów Bayernu Monachium

De Ligt chce trafić do mistrza Niemiec

Matthijs De Ligt w Juventusie miał być następcą Leonardo Bonucciego lub Giorgio Chielliniego. Tymczasem w momencie, gdy jeden z włoskich weteranów rozstał się z klubem z Turynu, realny scenariusz zakłada, że także Holender może zmienić pracodawcę.

De Ligt dołączył do Juve w 2019 roku za ponad 85 milionów euro. 22-latek ma umowę ważną z przedstawicielem Serie A do końca czerwca 2024 roku. Bardzo jednak możliwe, że przygoda zawodnika z turyńczykami będzie trwała krócej.

Ostatnio pojawiły się spekulacje, że De Ligt znajduje się na celowniku Bayernu Monachium i Chelsea. Według wieści dziennikarza Floriana Plettenberga ze Sky Sport Germany zawodnik bierze pod uwagę tylko transfer do niemieckiego klubu.

Doszło już do spotkania dyrektora sportowego Bawarczyków Hasana Salhamidzicia z jego odpowiednikiem w Juventusie Federico Cherubinim. Pietrwsze głosy są takie, że rozmowy miały pozytywny przebieg. Klub z Turynu wycenia reprezentanta Holandii na 80 milionów euro.

W ostatnim sezonie De Ligt wystąpił w 42 spotkaniach, notując w nich trzy trafienia i jedną asystę.

Czytaj więcej: Bayern z ofertą za obrońcę Juventusu

Komentarze

Na temat “De Ligt otwarty na zmianę klubu, ale rozważa tylko jeden kierunek