Wątpliwości De Ligta odnośnie nowej umowy z Juventusem

Matthijs De Ligt
Matthijs De Ligt PressFocus

Matthijs de Ligt ma wątpliwości odnośnie podpisywania nowej umowy z Juventusem. Holendra niepokoją ostatnie sezony Starej Damy, ponadto nowa polityka klubu zakłada obniżenie pensji obrońcy.

  • Matthijs De Ligt negocjuje z Juventusem warunki nowej umowy
  • Holender ma spore wątpliwości. Po pierwsze, Stara Dama dwa ostatnie sezony skończyła na czwartym miejscu w lidze
  • Ponadto nowa polityka klubu zakłada obniżenie pensji obrońcy. W zamian turyńczycy oferują obniżenie klauzuli odstępnego w jego kontrakcie

De Ligt niepewny przyszłości w Turynie

Matthijs De Ligt ma wątpliwości w kontekście swojej przyszłości. Holender negocjuje obecnie nowy kontrakt z Juventusem, ale zakomunikował już klubowi swoje obawy. Po pierwsze, środkowy obrońca jest zaniepokojony wynikami sportowymi drużyny. Dwa razy z rzędu Stara Dama zakończyła sezon na czwartym miejscu w Serie A. W dodatku miniona kampania była pierwszą od dekady, w której turyńczycy nie sięgnęli po żadne trofeum. 22-latek jest zdeterminowany, by walczyć o najwyższe cele.

Drugą kwestią jest nowa polityka finansowa klubu. Odkąd z Juventusu odszedł Cristiano Ronaldo, dyrektorzy starają się zmniejszyć wydatki na pensje. Stąd decyzja o nieprzedłużeniu kontraktu z Paulo Dybalą. Argentyńczyk inkasował w Turynie dziesięć milionów euro rocznie. De Ligt zarabia osiem milionów euro kwoty podstawowej, a do tego bonusy. Mniej więcej tyle samo klub proponuje Paulowi Pogbie. Klub oferuje holenderskiemu stoperowi obniżenie pensji. Gracz w zamian miałby otrzymać obniżenie klauzuli odstępnego, co ułatwiłoby ewentualny transfer w przyszłości.

22-latek poważnie zastanawia się, czy przedłużać swoją współpracę z rekordowymi mistrzami Włoch.

W minionym sezonie De Ligt wystąpił w 42 meczach. Zanotował w nich trzy bramki i asystę.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Comments 7 comments

Paweł Paczocha: “…Argentyńczyk inkasował w Turynie dziesięć milionów euro rocznie. De Ligt zarabia osiem milionów euro kwoty podstawowej…”-
– Skoro podaje Pan kwoty podstawowe to Dybala inkasował 7,3 a nie 10.
Żródło: calcio e finanza, wstukać: stipendi juventus 2021/22.
“Inkasował 10” to taka sama prawda jak wypisywane przez userów “odszedł bo żądał 12”.

Na wypowiedż DeLigta że dla niego 4te miejsca to za mało zareagował Criscitiello (dyr Sport Italia): “Zanim zaczniesz być tak arogancki powinieneś pomyśleć o katastrofach które robiłeś, zważywszy ile ci płaci Juventus. Zrób rachunek sumienia, jak dotąd nie jest top playerem będąc jako taki opłacanym. Jeśli takie ma przesłanki niech odchodzi.”

@salamander007 jesteś nędznym błaznem j trolem beż życia z obsesją na punkcie Interu. Wszędzie, niezależnie od tematu posta wylewasz jad w stosunku do Interu. To co tutaj stworzyła twoja chora glowa przechodzi wszelkie granice. Dzięki takim idiotom jak Ty ta strona nigdy nie będzie już taka jak dawniej.

Kolejne spotkania klubu z Rafaelą Pimenta właścicielką agencji Raioli w sprawie DeLigta dotyczą przedłużenia do 2026 z utrzymaniem (!) wynagrodzenia netto 8 mln i obniżenia klauzuli (co zainicjował jeszcze Raiola) z obecnie 125 mln na 70-80.
Korzyścią klubu ma być obniżenie premii z obecnych 4mln. Rozmowy dotyczą też przyszłości Keana.
Żródło: wiele, np bianconeranews.it/altre-notizie/la-stampa-de-ligt-verso-il-prolungamento-con-abbassamento-della-clausola-14911
Utrzymanie wynagrodzenia- ależ pozycję zapewnił Raiola temu grajkowi.