De Ligt: Juventus ma świetnych obrońców

Amsterdam Arena
Amsterdam Arena fot. Rafał Rusek

Ciekawej wypowiedzi udzielił ostatnio Matthijs De Ligt, stwierdzając, że Juventus FC ma aktualnie w swoich szeregach najlepszych obrońców na świecie. Holenderski zawodnik od dłuższego czas jest łączony z transferem do ekipy z Piemontu.

Czytaj dalej…

Holenderski obrońca ma dopiero 19 lat, ale już jest kluczową postacią zarówno w szeregach AFC Ajaxu, jak i reprezentacji Holandii. O pozyskanie piłkarza Juve zabiega z FC Barceloną.

– Juventus to świetny zespół. Wierzymy w nasze szanse na awans do półfinału Ligi Mistrzów, ponieważ jesteśmy młodzi i mamy mniejszą presję na swoich barkach – mówił De Ligt w rozmowie z Tuttosport.

Ekipa z Holandii wyeliminowała już z rozgrywek Real Madryt. Tymczasem wciąż niepewny jest występ Cristiano Ronaldo w boju z Ajaxem, do czego młody zawodnik nawiązał.

– Cristiano Ronaldo jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie, a Juventus jest z nim silniejszy, ale z drugiej strony byłoby fascynujące zmierzyć się z nim. Grałem już z Ronaldo na poziomie reprezentacyjnym i było ciężko, ale mam miłe wspomnienia, ponieważ to była świetna gra. W każdym razie my mamy w swoich szeregach Dusana Tadicia, który jest naszym CR7 – mówił piłkarz.

De Ligt przyznaje, że jest fanem włoskiej piłki nożnej i zgadza się z głosami, że Giorgio Chiellini i Leonardo Bonucci mają tytuły magistrów gry w obronie.

– Naprawdę lubię Chielliniego, ponieważ jest jednym z najlepszych obrońców na świecie. Doceniam również Bonucciego. Moim zdaniem to najlepsi obrońcy świata – zaznaczył Holender.

Komentarze