De Ligt: jesteśmy coraz bliżej celu

Matthijs de Ligt
Matthijs de Ligt PressFocus

Obrońca Juventusu Matthijs de Ligt uważa, że drużyna zmierza w dobrym kierunku, a potwierdzeniem tego są ostatnie wyniki drużyny. Holender przyznaje również, że trener Massimiliano Allegri może mieć trochę racji twierdząc, że prowadzonemu przez niego zespołowi brakuje doświadczenia.

  • W sobotnim meczu Serie A Juventus pokonał 2:0 Udinese Calcio
  • Dla Starej Damy było to szóste zwycięstwo w ośmiu ostatnich ligowych spotkaniach
  • Matthijs de Ligt uważa, że drużynie brakuje w obecnym sezonie zawodnika pokroju Cristiano Ronaldo

De Ligt po meczu z Udinese

– Słyszałem o tym, co powiedział trenerem. Rozumiem co ma na myśli, ponieważ faktycznie mamy w zespole wielu młodych zawodników. Ja też jestem młody, patrząc na wiek, ale rozegrałem już około 250 spotkań na poziomie seniorskim, więc mam pewne doświadczenie. Im więcej meczów rozgrywasz, tym szybciej dojrzewasz – powiedział obrońca w rozmowie ze Sky Sport Italia.

– Najważniejsze dla nas było zwycięstwo. Wciąż jest wiele rzeczy, które wymagają poprawy, ale ważne jest to, że wygraliśmy. Musimy się stopniowo rozwijać. Wygraliśmy sześć z ostatnich ośmiu spotkań Serie A i jesteśmy coraz bliżej celu – dodał De Ligt.

De Ligt przyznaje również, że Starej Damie od początku sezonu brakuje zawodnika typu Cristiano Ronaldo, który mógłby gwarantować zdobycie większej liczby bramek.

– Cristiano jest typem zawodnika, który wchodzi w pole karne i zawsze zdobywa bramkę. Rzadko kiedy marnuje sytuacje. Tego nam brakuje od początku tego sezonu. Nie mamy zawodnika, który może zdobyć 30 bramek w sezonie – dodał.

Zobacz także: Juventus goni czołówkę, spokojny triumf nad Udinese

Komentarze