De Ligt opuści Turyn? Juventus stawia ultimatum

Matthijs de Ligt
Matthijs de Ligt PressFocus

Matthijs de Ligt może opuścić Juventus po zaledwie trzech latach. Klub przekazał bowiem Mino Raioli warunki, na podstawie których Holender miałby przedłużyć kontrakt ze Starą Damą i nie są one korzystne dla zawodnika.

  • Juventus poinformował Mino Raiolę o możliwych opcjach dla de Ligta
  • Albo Holender przedłuży umowę, zgadzając się na obniżkę pensji, albo odejdzie z klubu
  • Istnieje zatem możliwość, że stoper spędzi w Turynie zaledwie trzy lata. W 2019 roku trafił tam z Ajaxu Amsterdam za 85 milionów euro

Juventus chce, by de Ligt obniżył pensję

Czyżby kariera Matthijsa de Ligta w Juventusie miała zakończyć się już po trzech latach? Jak donosi La Gazzetta dello Sport, Stara Dama przekazała Mino Raioli ultimatum odnośnie przyszłości jego podopiecznego. Albo Holender podpisze nowy kontrakt, albo odejdzie latem. Haczykiem jest zaś to, iż rekordowi mistrzowie Włoch zamierzają zredukować pensję środkowego obrońcy. To nietypowa praktyka, zwłaszcza, że mówimy o piłkarzu bardzo młodym – zwłaszcza, jak na defensora. Faktem pozostaje jednak, iż Juventus w ostatnich latach zaburzył swoją drabinkę płac, przez co do teraz mierzy się z finansowymi problemami. Pamiętając jednak przedłużające się negocjacje De Ligta i Mino Raioli z kolejnymi klubami, trudno wyobrazić sobie sytuację, w której 22-latek zgadza się na obniżkę pensji. Tym bardziej, że w przypadku Starej Damy trudno obecnie mówić o kuszącym projekcie sportowym.

Matthijs de Ligt rozegrał w tym sezonie 27 spotkań w Serie A. Strzelił w nich trzy gole. Holender zmienił Ajax Amsterdam na Juventus w 2019 roku. Jego nowy klub musiał zapłacić Joden ponad 85 milionów euro.

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze