De Ligt do Juve, Kean do Ajaxu?

Moise Kean
Moise Kean fot. Grzegorz Wajda

Juventus FC ma nadzieję, że w środę na testach medycznych w klubie pojawi się Matthijs De Ligt. Działacze Starej Damy wierzą, że AFC Ajax zaakceptuje złożoną ofertę lub ewentualnie w ramach rozliczenia za Holendra dodadzą do transakcji Moise Keana na wymianę.

Czytaj dalej…

Odnotujmy, że De Ligt uzgodnił już warunki indywidualnego kontraktu z mistrzami Włoch, czego nie byli w stanie zrobić takie kluby jak: FC Barcelona, Paris Saint-Germain, czy Manchester United.

Dodajmy, że powyższy stan rzecz stawia w uprzywilejowanej pozycji klub z Piemontu, mimo że propozycja turyńczyków w wysokość 55 milionów euro plus 10 milionów euro została odrzucona przez przedstawicieli Eredivisie.

Ajax oczekuje za swojego zawodnika 75 milionów euro, a Juve liczy, że taka suma mogłaby być rozłożona na raty na kilka najbliższych lat. Innym rozwiązaniem miałby być dołożenie do transakcji reprezentanta Włoch w osobie Keana, który na brak zainteresowania nie może narzekać.

Warto odnotować, że menedżerem De Ligta i włoskiego napastnika jest Mino Raiola. Tym samym niewykluczone, że dojdzie do skutku taka wymiana piłkarzy, co mogłoby być jednocześnie dobrym prognostykiem na przyszłość dla Paulo Dybali, który mógłby liczyć na otrzymanie szansy od Maurizio Sarriego w nowej kampanii.

Ciekawe doniesienia pojawiają się natomiast na łamach Corriere dello Sport, gdzie można przeczytać, że transfery De Ligta i Keana nie mają mieć ze sobą nic wspólnego, a co więcej Juventus chce zapewnić sobie pierwszeństwo do odkupienia młodego napastnika.

Przypomnijmy, że Kean ma kontrakt ważny z turyńskim klubem do końca czerwca 2020 roku.

Komentarze