De Ligt do Barcelony, Umtiti do Juve

Samuel Umtiti i Mario Mandzukić
Samuel Umtiti i Mario Mandzukić fot. Grigoriy Sisoev / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Stara Dama zawarła umowę z Barceloną, na mocy której Samuel Umtiti przeniesie się latem do Serie A – donosi Diario AS. Pozwoli to Dumie Katalonii na sprowadzenie do siebie Matthijsa de Ligta.

Czytaj dalej…

Kilka dni temu zakończenie kariery oficjalnie zapowiedział Andrea Barzagli. Nie jest więc tajemnicą, że klub z Turynu będzie musiał wzmocnić latem swoją kurczącą się defensywę. Głównym celem Juventusu ma być Samuel Umtiti, który aktualnie gra w Barcelonie. Według hiszpańskich dziennikarzy oba kluby miały już dogadać się w sprawie potencjalnego transferu.

Urodzony w Kamerunie obrońca wyceniany jest aktualnie na około 70 milionów euro. Jego dołączenie do klubu z Serie A oznaczać będzie z kolei, że w Barcelonie zwolniono jedno miejsce w bloku defensywnym, które ma czekać na Matthijsa de Ligta.

Holenderski obrońca łączony jest z przejściem do ligi hiszpańskiej już od kilku miesięcy. W ostatnich dniach to, że zawodnik opuści Amsterdam, potwierdził opiekun Ajaxu, który zdradził, że nie wiadomo jedynie gdzie przeniesie się jego podopieczny.

Warto wspomnieć, że zainteresowanie Samuelem Umtitim wyraża również Arsenal oraz Manchester United. Z kolei w kontekście De Ligta wiele mówiło się także o Bayernie Monachium i Juventusie. Odpuszczenie holenderskiego defensora na rzecz Barcelony ma być jednak częścią porozumienia pomiędzy Starą Damą a Dumą Katalonii, która pozwoli na sprowadzenie do Serie A wspomnianego wcześniej Umtitiego.

Komentarze