De Laurentiis: Juventusowi zawsze pomagano

Piłkarze Juventusu
Piłkarze Juventusu fot. Grzegorz Wajda

Aurelio De Laurentiis, prezydent SSC Napoli, powiedział w ostatnim wywiadzie, że jego klub nie może się porównywać z Juventusem, gdyż drużyna z Turynu to władcy Włoch, którzy zawsze mogą liczyć na pomoc.

Czytaj dalej…

– Fani Napoli chcą, żebyśmy pokonali Juventus, ale to nie jest takie proste. Im zawsze pomagano, ponieważ są władcami Włoch – powiedział w rozmowie przeprowadzonej przez Radio Kiss Kiss.

– Doceniam fanów, ale nie mogę podzielać ich myśli. Nie chcę zadłużać klubu i sprowadzać Messiego lub Icardiego. To nie doprowadzi do niczego dobrego – dodał.

– Dlatego też rywalizacja z Juventusem jest trudna bo nie mamy takich samych zasobów. Tak samo Neapol nie może równać się z Turynem jeśli chodzi o zamożność – kontynuował De Laurentiis.

– Cały czas jednak idziemy do przodu. Mamy 40 milionów fanów i wciąż staramy się pozyskiwać nowych. Promujemy się w Australii, Azji czy na Bliskim Wschodzie. Pewnego dnia, mam nadzieję, baza naszych sympatyków urośnie do 80 milionów. Robimy wszystko co możemy, aby być lepszymi z sezonu na sezon – podsumował.

Napoli zakończy sezon na drugim miejscu Serie A. W tym momencie klub z południa Włoch traci do Juventusu 11 punktów.

Komentarze