De Laurentiis domaga się przeniesienia meczu z Barceloną

Piłkarze Napoli
Piłkarze Napoli fot. Grzegorz Wajda

Prezydent Napoli Aurelio De Laurentiis uważa, że rewanżowe spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów z Barceloną powinno zostać przeniesione do Portugalii lub Niemiec. Powodem jest bowiem rosnąca w ostatnich dniach liczba przypadków zakażenia koronawirusem w stolicy Katalonii.

Czytaj dalej…

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) miała zwrócić się do Katalońskiego Departamentu Zdrowia w sprawie uzyskania gwarancji, pozwalających na rozegranie spotkania między tymi drużynami na Camp Nou. Na razie żadne decyzje w tej sprawie jednak nie zapadły.

De Laurentiis uważa jednak, że UEFA powinna podjąć odważną decyzję i przenieść mecz do Portugalii lub Niemiec, gdzie rozegrane zostaną decydujące pojedynki w ramach Final Eight, odpowiednio Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

– Mecz z Barceloną zawsze będzie wielkim meczem. Ubiegłego lata graliśmy ze sobą dwa razy, później po raz trzeci w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Teraz czeka nas czwarte spotkanie. Słyszymy jednak wątpliwości i obawy napływające z Hiszpanii. UEFA jest na to obojętna, nie ma tam nikogo, kto mógłby podjąć decyzję – powiedział De Laurentiis w rozmowie ze Sky Sport Italia.

– Jeśli zdecydowali, że Liga Mistrzów odbywa się w Portugalii, a Liga Europy w Niemczech, uważam, że powinniśmy rozegrać rewanżowe spotkanie właśnie w Portugalii lub Niemczech. Nie rozumiem, dlaczego musimy zostać w mieście, które ma poważne problemy – dodał prezydent Napoli.

Pierwsze spotkanie między tymi zespołami, które rozegrane zostało w lutym na Stadio San Paolo w Neapolu, zakończyło się remisem 1:1.

Komentarze