De Ketelaere szczerze o pobycie w Milanie. “Częściowo to moja wina”

Charles De Ketelaere
Charles De Ketelaere fot. Imago / Belga

Charles De Ketelaere w trakcie letniego okna transferowego zdecydował się na transfer z AC Milanu do Atalanty. Belgijski pomocnik podsumował nieudany czas w szeregach Rossonerich w poprzednim sezonie.

  • Tego lata Charles De Ketelaere zdecydował się na przeprowadzkę z AC Milan do Atalanty
  • Zawodnik udzielił ostatnio wywiadu La Gazzetta dello Sport
  • Piłkarz nie ukrywał, że nieudany czas w ekipie z San Siro to także jego wina

De Ketelaere skomentował nieudany pobyt w Milanie

Charles De Ketelaere nie ma za sobą udanego poprzedniego sezonu. Czyśćcem dla zawodnika ma być pobyt w Atalancie. Zawodnik jednak uruchomił się, aby przyznać, że nieudany czas w AC Milan to także jego wina.

– Kiedy przybywasz do nowego miejsca, masz coś do zrobienia. Trzeba się dostosować do kraju, systemu gry, języka. To, że nie wyszło mi jednak w Milanie, to częściowo moja wina: to nie był sezon, jakiego się spodziewałem, ale nie żałuję – mówił De Ketelaere w rozmowie z La Gazzetta dello Sport.

– Nie zawsze osiągałem wysoki poziom i dołączenie do już trwającej gry, jak to często robiłem, nie pomagało. Nie jestem typem wybuchowym, czuję się lepiej, gdy jestem na boisku przez dłuższy czas i wtedy naprawdę mogę wejść w grę – zaznaczył zawodnik.

– Resztę zrobiła krytyka: nie zawsze czytam gazety, staram się izolować. A mimo to je odczuwasz i nie pozostajesz obojętny. Nigdy nie było problemu ze zdobyciem bramki: ludzie proszą o gole i asysty, a nie tylko patrzą na mecz – rzekł De Ketelaere.

Czytaj więcej: Spięcie piłkarzy Romy z Jose Mourinho po porażce z Milanem

Komentarze