De Ketelaere: Nie takie były moje oczekiwania

Charles De Ketelaere
Charles De Ketelaere PressFocus

Charles De Ketelaere w sierpniu za 32 miliony euro zamienił Club Brugge na AC Milan. Belg nie notuje najlepszego wejścia do nowej drużyny – w 31 spotkaniach zanotował tylko jedną asystę. Co o swoich początkach powiedział ofensywny pomocnik?

  • Charles De Ketelaere w lecie został zawodnikiem AC Milan
  • Belg wcześniej grał w Club Brugge
  • Jak swoje początki na San Siro ocenia 22-latek?

AC Milan. De Ketelaere mówi o trudnościach w nowym miejscu

31 spotkań, w tym 21 w Serie A, jedna asysta i zaledwie 1241 minut spędzonych na murawie – to dorobek Charlesa De Ketelaere w koszulce AC Milan. Belg na razie nie może w pełni rozwinąć skrzydeł w barwach Rossonerich i nie spełnia pokładanych w nim nadziei. Transfer ofensywnego pomocnika jest mocno krytykowany, chociaż należy pamiętać, że ma on dopiero 22 lata. W kontekście przeciętnej dyspozycji wychowanka Club Brugge wskazuje się także przypadek Rafaela Leao, który dopiero po jakimś czasie zdołał udowodnić swoje umiejętności na boisku.

Jak swoją przygodę na San Siro ocenia sam De Ketelaere?

Pierwsze miesiące w Milanie były rozczarowujące. Wręcz mogę je ocenić jako negatywne. Nie żałuję wyboru, ale nie takie były moje oczekiwania. Nie pozwolę, by krytyka wpłynęła na moją postawę. Odczuwam pewne trudności związane z wyższym poziomem futbolu w Serie A. Rok bez gola? To mocno obciążające. Ciągle pracuję miejsce w podstawowym składzie.

Komentarze