Dawidowicz doceniony. Nowy kontrakt Polaka

Paweł Dawidowicz w walce z Piotrem Zielińskim
Paweł Dawidowicz w walce z Piotrem Zielińskim PressFocus

Hellas Werona poinformował o przedłużeniu kontraktów z dwoma zawodnikami: Darko Lazoviciem oraz Pawłem Dawidowiczem. Serb pozostanie w klubie do 2024, a Polak do 2025 roku.

  • Hellas skupia się na pozyskaniu nowego trenera po tym, jak klub rozwiązał kontrakt z Ivanem Juriciem
  • W międzyczasie Włosi dbają też o inne kwestie personalne; przedłużyli kontrakty z Lazoviciem oraz Dawidowiczem
  • Polak związał się z Hellasem na kolejne cztery sezony

Dawidowicz i Lazović z nowymi umowami w Hellasie!

Hellas Werona poinformował w piątek, że rozwiązał umowę z trenerem Ivanem Juriciem. Obecnie Gialloblu skupiają się na zakontraktowaniu nowego szkoleniowca. W międzyczasie włodarze klubu ogłosili przedłużenie kontraktów z dwoma ważnymi zawodnikami.

Jednym z nich jest serbski skrzydłowy, Darko Lazović. Umowa 30-letniego Serba obowiązywała do 2022 roku, ale klub nie chciał pozostawić nic przypadkowi i przedłużył ją o kolejne dwa lata. Lazović w zeszłym sezonie zanotował trzy bramki i sześć asyst w 32 spotkaniach Serie A i miał wydatny udział w utrzymaniu Hellasu w ekstraklasie.

Drugie ogłoszenie dotyczy Pawła Dawidowicza. Polak, odkąd trafił do Włoch z Benfiki w 2018 roku, szybko rozkochał w sobie kibiców. Pomógł drużynie w awansie oraz następnie utrzymaniu się w Serie A. Gialloblu docenili wkład obrońcy, przedłużając z nim umowę na kolejne cztery lata.

Polak w zakończonym sezonie był dla Ivana Juricia członkiem wyjściowej jedenastki. 30 razy wystąpił w lidze. Łącznie, 26-latek ma już na koncie 81 występów w koszulce Hellasu. Zdobył w nich dwie bramki – jedną w Serie B, a drugą już w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Komentarze