Davide Nicola zastąpi trenera Serie A

Marco Giampaolo
Marco Giampaolo PressFocus

Remis ze Spezią ma drogo kosztować trenera Torino, Marco Giampaolo. Włoch ma stracić pracę, a zastąpi go Davide Nicola.

W sobotę Torino podejmowało u siebie Spezię. Granata od 8. minuty grała w przewadze po czerwonej kartce dla Luki Vignali. Mimo tego spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Według Corriere dello Sport, ta utrata punktów przelała czarę goryczy i zdecydowano się zwolnić Marco Giampaoliego. Jeszcze w sobotę włodarze Torino przeprowadzili rozmowę z trenerem w celu omówienia planów na dokończenie sezonu, a oficjalne potwierdzenie powinno pojawić się w poniedziałek rano. Choć Davide Nicola odszedł z Genoi w sierpniu, wcześniej zapewniając drużynie utrzymanie, nadal jest związany z klubem kontraktem. Zamierza jednak go zerwać, by móc związać się z Torino. Początkowo kontrakt ma obowiązywać do końca sezonu, ale w przypadku uzyskania utrzymania w Serie A, zostanie on przedłużony o kolejny rok.

Torino ma za sobą fatalną połowę sezonu. Zespół z Turynu strzela sporo bramek, ale dysponuje też drugą najbardziej dziurawą defensywą Serie A, ustępując jedynie ostatniemu Crotone. Granata traci punkt do pierwszego bezpiecznego miejsca, ale zajmujące je Cagliari dopiero w poniedziałek rozegra spotkanie z Milanem w ramach 18. kolejki. Torino wygrało tylko dwa z osiemnastu ligowych meczów, pokonując inne drużyny zamieszane w walkę o utrzymanie, czyli Parmę i Genoę. Nic więc dziwnego, że włodarze klubu z Turynu zdecydowali się na zmianę szkoleniowca. Być może Davide Nicolo zdoła uratować klub przed widmem spadku po raz drugi z rzędu.

Komentarze

Na temat “Davide Nicola zastąpi trenera Serie A