Utalentowany pomocnik w Interze. Klub potwierdził wyczekiwany transfer

Davide Frattesi
Davide Frattesi IMAGO / Buzzi

Można powiedzieć już oficjalnie – Davide Frattesi został nowym zawodnikiem Interu Mediolan. Na ten moment włoski pomocnik będzie tylko piłkarzem wypożyczonym do “Nerazzurrich” z Sassuolo, ale zapis w umowie klubów informuje o obowiązkowym wykupie po zakończeniu przyszłego sezonu.

  • Davide Frattesi został nowym zawodnikiem Interu Mediolan
  • Włoch dołączył do “Nerazzurrich” na zasadzie wypożyczenia z obowiązkiem wykupu
  • Pomocnik wybrał mediolański zespół kosztem Juventusu

Oficjalnie: Davide Frattesi podpisał kontrakt z Interem Mediolan

Inter Mediolan za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz oficjalnej strony klubowej potwierdził długo wyczekiwany transfer. Nowym zawodnikiem finalistów minionej edycji Ligi Mistrzów został Davide Frattesi. Włoski pomocnik dołączył do nowego zespołu w ramach wypożyczenia z Sassuolo, ale zapis informuje o obowiązkowym wykupie po zakończeniu sezonu 2023/24.

Davide Frattesi nie mógł narzekać na brak zainteresowania. Walczyło o niego pół włoskiej ligi, a nawet pojawiało się zainteresowanie ze strony zespołów z Premier League. Ostatecznie to Inter wyszedł zwycięsko, który postrzega Włocha jako następcę Marcelo Brozovicia.

Wychowanek Romy, który pierwsze piłkarskie kroki stawiał w akademii Lazio w minionej kampanii rozegrał 36 spotkań ligowych w zespole z Mapei Stadium. Zdołał także siedmiokrotnie wpisać się na listę strzelców. W reprezentacji Włoch pod okiem Roberto Manciniego zaczyna już odgrywać coraz ważniejszą rolę.

Komentarze