D’Aversa: Sprawiamy problemy, jak gramy otwartą piłkę

Serie A
Serie A

Trener Parma Calcio Roberto D’Aversa nie szczędził słów uznania pod adresem swoich podopiecznych po remisie z Juventusem w Turynie 3:3 w sobotnim meczu Serie A.

Czytaj dalej…

Stara Dama prowadziła w stolicy Piemontu już 2:0 i 3:1, ale dwa trafienia Iworyjczyka Gervinho w końcówce dały beniaminkowi punkt na obiekcie obrońców tytułu.

– Moi piłkarze spisali się bardzo dobrze. Niewielu oczekiwało, że zdobędziemy punkt w tym spotkaniu – wyznał D’Aversa w rozmowie udzielonej stacji DAZN.

– Przeniosłem Gervinho na flankę Leonardo Spinazzoli, co sprawiło wiele problemów przeciwnikom. Nie mogli poradzić sobie z jego szybkością i techniką – podkreślił trener beniaminka.

– Strzeliliśmy trzy gole, ale i straciliśmy tyle samo, niemniej Cristiano Ronaldo był dla nas druzgocący. Zagraliśmy naprawdę świetny mecz w drugiej połowie przeciwko Juventusowi. Jeśli nastawiamy się na otwartą piłkę i atakujemy, to możemy sprawić kłopoty każdej drużynie – kontynuował szkoleniowiec Ducatich.

– Szczęście było po naszej stronie, kiedy Juventus dwukrotnie uderzył w słupek, ale chłopaki zasłużyli na ten wynik, ponieważ nigdy nie przestaliśmy wierzyć – dodał opiekun Parma Calcio.

Komentarze