Danilo przedłuży kontrakt z Juventusem

Danilo
Danilo PressFocus

Zdaniem włoskich mediów Juventus przygotowuje ofertę przedłużenia kontraktu dla Danilo. Nowa umowa miałaby obowiązywać o dwa lata dłużej, czyli do czerwca 2026 roku.

  • Danilo świetnie sobie radzi po przeprowadzce do Turynu
  • Klub jest zadowolony z formy Brazylijczyka
  • Stara Dama będzie chciała przedłużyć kontrakt z tym uniwersalnym graczem

Nowa umowa do 2026 roku

To spory kredyt zaufania do 30-letniego już Brazylijczyka, który niedawno przyznał, że “w Turynie na nowo odkrył radość z futbolu” po doświadczeniach w Manchesterze City, skąd Danilo w 2019 roku za 37 milionów euro trafił do stolicy Piemontu.

Danilo to bardzo uniwersalny gracz. Allegri wykorzystuje go na każdej pozycji w defensywie. Brazylijczyk grywał nawet jako defensywny pomocnik. Taki zawodnik to skarb dla trenera. Daje mnóstwo możliwości zmian i ustawienia drużyny zwłaszcza w przypadku wielu kontuzji, z jakimi zmaga się się ostatnio zespół Starej Damy. Danilo jest również lubiany przez kibiców bianconerich.

Obecna umowa Brazylijczyka wygasa w 2024 roku, ale jak informuje Sport Mediaset w klubie są zadowoleni z formy Danilo, dlatego chcą zabezpieczyć sobie jego przyszłość. W najbliższym czasie władze klubu mają przedstawić mu nowy kontrakt o dwa lata dłuższy. Media spekulują również, że wynagrodzenie zaoferowane przez bianconerich zgodnie z klubową polityką może być niższe niż obecne.

W obecnym sezonie Danilo wystąpił w 22 spotkaniach Juventusu. Zdobył jednego gola oraz zaliczył dwie asysty.

Już w środowy wieczór Stara Dama zmierzy się w rewanżowym meczu 1/8 Ligi Mistrzów przeciwko Villarreal. Pierwsze starcie w Hiszpanii zakończyło się remisem 1:1. Pierwszy gwizdek arbitra o godzinie 21:00.

Zobacz również: Juventus – Villarreal: przewidywane składy

Komentarze