Juventus chce zatrzymać obrońcę na dłużej

Danilo
Danilo PressFocus

Calciomercato.com informuje, że Danilo przedłuży kontrakt z Juventusem. Według informacji włoskich dziennikarzy ma to nastąpić jeszcze przed zakończeniem trwających rozgrywek.

  • Juventus chce zaoferować Danilo nowy kontrakt
  • Obecna umowa obowiązuje do czerwca 2024 roku
  • Stara Dama chce w ten sposób wynagrodzić Brazylijczyka za dobrą grę

Danilo na dłużej w Juventusie?

Danilo jest jednym z niewielu zawodników Juventusu, którzy mimo słabych występów Starej Damy w obecnym sezonie trzymali równą, wysoką formę. To właśnie miało zadecydować, że bianconeri chcieliby przedłużyć kontrakt z 31-letnim Brazylijczykiem.

Obecna umowa obrońcy obowiązuje do czerwca 2024 roku. Według Calciomercato.com władze Juventusu chcą zaoferować Brazylijczykowi przedłużenie kontraktu o kolejne dwa lata, czyli do 2026 roku. Według mediów Brazylijczyk mógłby liczyć na utrzymanie dotychczasowej pensji bądź na nieznaczną podwyżkę. Należy jednak podkreślić, iż są to jedynie medialne spekulacje i jest jeszcze zbyt wcześnie, aby mówić o szczegółach finansowych.

Danilo gra w Juventusie od sierpnia 2019 roku. W tym czasie rozegrał już 129 meczów, zdobył pięć goli i zaliczył 9 asyst. Ze Starą Damą wygrał mistrzostwo Włoch, a także sięgał po Puchar i Superpuchar kraju.

Z Juventusem najprawdopodobniej pożegna się za to Adrien Rabiot, który myśli o zamianie Serie A na Premier League. Przeszkodą w jego zatrzymaniu z pewnością będą wysokie oczekiwania finansowe. Według mediów na wylocie z klubu jest także Weston McKennie.

Zobacz również: Milan przedłużył współpracę ze sponsorem. Świetne warunki finansowe

Komentarze