Danilo potwierdza. Obrońca przedłuży kontrakt z Juve

Danilo
Danilo PressFocus

Danilo w rozmowie z Tuttosport potwierdził, że wkrótce przedłuży kontrakt z Juventusem. Obrońca Starej Damy przyznał, że już niebawem doczekamy się ważnych informacji w tej sprawie. Jego obecna umowa wygasa w czerwcu 2024 roku.

  • Danilo wkrótce przedłuży kontrakt z Juventusem
  • Brazylijczyk został w ostatnim czasie kapitanem
  • Jest jednym z ważniejszych zawodników w zespole Allgriego

Danilo zostanie w Juventusie na dłużej

– Wspólnie chcemy kontynuować naszą współpracę. Nasze relacje są dobre, a w ciągu najbliższych kilku dni pojawią się ważne aktualizacje w tej sprawie – powiedział Danilo odpowiadając na pytanie dotyczącego jego przyszłości w Juventusie.

– Cechą charakterystyczną tego klubu jest kultura pracy. Każdego dnia musisz chcieć się poprawiać, wiedząc, że to, co zrobiłeś do tego momentu, nie jest wystarczające. Odkąd tutaj jestem nie miałem okazji rozegrać normalnego sezonu. Najpierw była pandemia, teraz jest kara odjęcia punktów. Nie było łatwo zaakceptować taką sytuację, ale zrozumieliśmy, że nie możemy nic zrobić – dodał Danilo.

– Teraz, jedyne co możemy zrobić to wyjść na boisko i dać z siebie wszystko. Mamy dopiero luty, a gramy także w Pucharze Włoch oraz Lidze Europy. Wszystko jest jeszcze możliwe – kontynuował obrońca Juventusu.

Juventus został ukarany minus piętnastoma punktami za nieprawidłowości finansowe, przez co wylądował w środku stawki. Nie uwzględniając tej kary miałby obecnie tyle samo punktów w tabeli, co drugi Inter Mediolan. Stara Dama prawdopodobnie jedyną szansę na awans do europejskich pucharów w przyszłym sezonie ma poprzez wygranie Pucharu Włoch lub Ligi Europy.

Zobacz również: Inzaghi skomentował starcie swoich graczy. “To wielcy przyjaciele”

Komentarze