Dani Ceballos zostanie wypożyczony do Milanu?

Dani Ceballos
Dani Ceballos fot. Grzegorz Wajda

La Gazzetta dello Sport donosi, że władze AC Milanu pracują intensywnie nad pozyskaniem Dani Ceballosa z Realu Madryt. W grę wchodzi wypożyczenie piłkarza z opcją transferu definitywnego.

Czytaj dalej…

Klub z Lombardii aktualnie nie jest gotowy na to, aby pozyskać młodzieżowego reprezentanta Hiszpanii, wykładając 50 milionów euro, których oczekują sternicy Los Blancos. Niemniej w zakresie możliwości mediolańczyków jest wypożyczenie zawodnika.

Milan ma plan, aby wypożyczyć Dani Ceballosa na dwa lata z opcją transferu definitywnego, płacąc zawodnikowi rocznie cztery miliony euro, co byłoby korzystne dla Hiszpana, mając na uwadze to, że wkrótce we Włoszech nastąpią zmiany w prawie podatkowym, gdzie na północy kraju od 1 lipca nowo pozyskani zawodnicy sprowadzani spoza Włoch będą mogli liczyć na 50-procentową ulgę podatkową.

Odnotujmy, że 22-latek ostatnio dał do zrozumienia, że nie chce kontynuować swojej kariery w Realu. Od momentu, gdy zawodnik trafił do madryckiej ekipy, zaliczył w jej szeregach łącznie 56 meczów. Dani Ceballos trafił do madryckiej drużyny z Realu Betis za 16,5 miliona euro w 2017 roku.

Hiszpan to jednak niejedyny piłkarz będący w kręgu zainteresowania Rossonerich. Na celowniku Milanu są również Lucas Torreira z Arsenalu FC, Jordan Veretout z ACF Fiorentiny, czy Dennis Praet z UC Sampdorii.

Komentarze