Czy w Bolonii zobaczymy więcej Polaków?

Karol Świderski
Karol Świderski Pressfocus

O Karolu Świderskim głośno zrobiło się po tym, jak Łukasz Skorupski potwierdził w wywiadzie dla La Gazzetta dello Sport, że 23-latek jest obserwowany przez władze z Bolonii. Co ciekawe agent Polaka potwierdził spore zainteresowanie ze strony klubu i wszystko ma się wyjaśnić w najbliższych dniach.

Świderski obecnie reprezentuje barwy PAOK-u. Jest tam od zimy 2019 roku i zdążył zagrać już w 80 meczach, w których strzelił 27 bramek oraz zanotował osiem asyst. Do grecji 23-latek trafił z Jagiellonii Białystok dwa lata temu. W tym sezonie polski napastnik występował ze swoim klubem w Lidze Europy, jednak PAOK nie za dobrze poradził sobie w fazie grupowej, kończąc przygodę z europejskimi pucharami na trzeciej pozycji.

Bologna ubiegała się o Świderskiego jeszcze w 2016 roku, ale wtedy 19-letni zawodnik nawet nie myślał o przeprowadzce do Włoch. Z kolei kilka dni temu ekipa z Bolonii przerwała niechlubną serię meczów bez zwycięstwa. Po cennym triumfie nad Hellas Weroną (1:0) Łukasz Skorupski udzielił wywiadu, w którym potwierdza zainteresowaniem władz klubu 23-latkiem: Świderski? Jeśli Bologna za nim podąża, to go dopadnie. Jeszcze nie dotarł do reprezentacji narodowej. Na żywo widziałem go raz, a potem na filmach. To dynamiczna dziewiątka. Wydaje się dobry. Na razie go nie znam – odpowiedział Łukasz.

Agent piłkarza, Mariusz Piekarski potwierdził zainteresowanie ze strony Czerwono-niebieskich. Obecnie trwają rozmowy pomiędzy klubami w kontekście potencjalnych przenosin Polaka na Stadio Renato Dall’Ara. Świderski związany jest kontraktem z PAOK-iem do 2022 roku. Najprawdopodobniej klauzula odstępnego wynosi 10 milionów euro. Bolonia nie zamierza szastać pieniędzmi. W Grecji mówi się o sześciu, lub siedmiu milionach euro. Natomiast włoskie media wyceniają usługi 23-latka na pięć milionów.

Obecnie Bologna zajmuje 12. lokatę w tabeli. Jeszcze do niedawna nie mogła odnieść zwycięstwa, a pasmo słabych wyników znacznie oddaliło drużynę Skorupskiego od szansy na grę w europejskich pucharach. Przybycie Świderskiego na pewno dałoby Czerwono-niebieskim nowej jakości w ofensywie. Polak w tym sezonie trafiał do siatki rywali siedem razy oraz uzbierał pięć asyst w 15 rywalizacjach ligowych.

Komentarze

Comments 2 comments

Dobrze niech tam jak najwięcej zamieszania się dzieje, może zapomną że w niedzielę grają z Juve i walkower bez wysiłku sobie Juve by dopisało 3 punkty. A odpoczynek w tych czasach na wagę złota