Czy kontuzja Ibrahimovicia wpłynie na transfery Milanu?

Stefano Pioli
Stefano Pioli fot. Grzegorz Wajda

Zlatan Ibrahimović zmaga się z poważniejszym urazem niż początkowo przypuszczano i wróci do gry dopiero za miesiąc. Trener Stefano Pioli zaznacza jednak, że problemy zdrowotne Szweda nie wpłyną znacząco na strategię transferową Milanu.

Ibrahimović przez niemal miesiąc zmagał się z urazem uda, którego nabawił się podczas ligowego spotkania z Napoli. Wydawało się, że zawodnik jest blisko powrotu na boisko. Problem w tym, że u Szweda pojawił się krwiak na mięśniu podeszwowym. Oznacza to kolejny miesiąc przerwy od gry.

Bardzo mi przykro z powodu Zlatana, bo tak bardzo chciał już wrócić na boisko. Gdy do nas dołączy, będzie tylko silniejszy. Damy sobie do jego powrotu radę, bo mamy parę opcji w ataku – zaznaczył Stefano Pioli.

Dziennikarze we Włoszech zastanawiają się czy dłuższa absencja Szweda może wpłynąć na ruchy transferowe Milanu. Zdaniem trenera Rossonerich, nic takiego raczej nie nastąpi. – Problemy zdrowotne Ibry nie zmienią naszej strategii na styczeń, aczkolwiek jest szansa, że wzmocnimy swój skład. Jestem przekonany, że klub będzie to rozważać i dokona słusznych wyborów – zaznaczył Pioli.

Przed Milanem otwiera się szansa na naprawdę dobry sezon. Zespół ten jest po 12 kolejkach liderem Serie A i wyprzedza jednym punktem Inter. W mediach spekuluje się, że mediolańczycy będą chcieli wzmocnić zimą swoją defensywę. Możliwe jest także uzupełnienie ataku nowym napastnikiem.

Komentarze