“Czwarte miejsce wykracza poza wszelkie logiczne oczekiwania”

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. PressFocus

Lazio wciąż liczy się w grze o miejsce premiowane grą w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Stołeczna ekipa w ramach 18. kolejki Serie A pokonała na wyjeździe Sassuolo (2:0). Po tym spotkaniu na ciekawą wypowiedź pozwolił sobie znów opiekun Orłów.

  • Lazio w niedzielnym meczu ligowym wróciło na zwycięski szlak po remisie z Empoli
  • Aktualnie rzymianie znajdują się tuż za TOP 4 w ligowej tabeli
  • Na temat rywalizacji o miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów wypowiedział się Maurizio Sarri

Maurizio Sarri nie zakłamuje rzeczywistości

Lazio po rozegraniu osiemnastu ligowych kolejek plasuje się na piątej pozycji w tabeli ligi włoskiej. Rzymianie legitymują się dorobkiem 34 punktów, tracąc trzy oczka do Juventusu i Interu Mediolan. Jednocześnie trener Maurizio Sarri i dyrektor sportowy Lazio Igli Tare wciąż spierają się, czy miejsce w Lidze Mistrzów byłoby cudem dla stołecznej ekipy.

Kontrowersje wywołało oświadczenie trenera rzymian na konferencji prasowej, że przeszedł do klubu, w którym czwarte miejsce jest absolutnym szczytem ostatnich lat i powtórzenie tego z obecnym składem byłoby cudem. Igli Tare nie podziela jednak zdania szkoleniowca Lazio, przekonując, że Biancocelesti mają potencjał, aby do końca walczyć o miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów z innymi rywalami.

Tare może mówić o swoich wrażeniach. Ja natomiast mam swój rozum i swoje przemyślenia. Mogę o nich mówić – rzekł Maurizio Sarri cytowany przez Football Italia.

Po prostu stwierdziłem, że tak to widzę. Lazio osiągnęło czwarte miejsce, podczas gdy ósme miejsce byłoby klapą, a wszystko pomiędzy miało być postrzegane za dobre – kontynuował Włoch.

Jesteśmy na piątym miejscu, a ludzie zachowują się tak, jakbyśmy źle sobie radzili. Coś mi zatem nie gra. Mam wrażenie, że niektóre kluby mają większy potencjał od nas, ale jeśli chłopaki zagrają tak jak dzisiaj, możemy mieć coś do powiedzenia – przekonywał opiekun rzymian.

Nadal twierdzę natomiast, że czwarte miejsce wykracza poza wszelkie logiczne oczekiwania – podsumował Sarri.

Częścią napięcia w klubie z Rzymu jest również prezydent Claudio Lotito i kibice, którzy wydają się popierać Sarriego w ocenie drużyny, która nie jest odpowiednio przygotowana, by naprawdę walczyć o miejsce premiowane grą w Champions League.

Czytaj więcej: Inter blisko zamknięcia ciekawego transferu, możliwy big deal

Komentarze