Czwarta wygrana z rzędu Sassuolo

Domenico Berardi
Domenico Berardi Pressfocus

Sassuolo pokonało Sampdorię 1:0 (0:0) w ostatnim sobotnim meczu 33. kolejki Serie A. Gospodarze byli zdecydowanie lepszą drużyną i zasłużenie zdobyli komplet punktów po bramce Berardiego. Cały mecz w barwach gości rozegrał Bartosz Bereszyński.

W pierwszej połowie Sassuolo częściej utrzymywało się przy piłce, ale nie za bardzo wiedziało jak posiadanie futbolówki przełożyć na stwarzane sytuacje. W trzeciej minucie dobrą okazję miał Berardi, ale bramkarz Sampdorii powstrzymał zamiary Włocha. Kilka chwil później swojego szczęścia próbował Jakub Jankto, ale w doskonałej okazji trafił tylko w słupek.

Po kwadransie gry wynik spotkania próbował otworzyć Candreva, ale główkował zbyt lekko. Pierwszy gol padłby w 27. minucie, ponieważ do bramki trafił Hamed Traore, ale został przyłapany na spalonym. W związku z niewykorzystanymi sytuacjami do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

W drugiej odsłonie starcia wiedzieliśmy już całkowitą dominację Sassuolo. Gospodarze stwarzali sobie dużo sytuacji, ale mieli problem aby pokonać defensywę, przewodzonej przez Bartosza Bereszyńskiego. Jednak w 69. minucie bramkę zdobył Domenico Berardi. Włoch miał sporo szczęścia, ponieważ po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła pod jego nogi, a ten uderzeniem z bliska ustalił rezultat spotkania na 1:0.

Bartosz Bereszyński zagrał z barwach Sampdorii cały mecz. Dla Sassuolo jest to czwarta ligowa wygrana z rzędu.