Cztery gole w Parmie, Sassuolo górą w derbach

Jeremie Boga
Jeremie Boga fot. PressFocus

US Sassuolo w czwartym niedzielnym meczu 37. kolejki Serie A pokonała na wyjeździe Parmę 3:1. Dzięki tej wygranej Czarno-zieloni wskoczyli na ósme miejsce w tabeli.

Sassuolo wciąż grze o puchary

US Sassuolo przystępowało do potyczki z ekipą ze Stadio Ennio Tardini po porażce z Juventusem. Gialloblu mieli natomiast nadzieję na zakończenie passy kolejnych porażek.

W pierwszej połowie byliśmy świadkami spotkania wyrównanego, w którym padły dwa gole. Najpierw rzut karny za faul na Domenico Berardim wykorzystał Manuel Locatelli, który latem może zmienić barwy klubowej. Tymczasem w 32. minucie gola na 1:1 strzelił Bruno Alves i można było przypuszczać, że Parma wyjdzie z kryzysu.

Po zmianie stron goście jednak szybko odarli Gialloblu z marzeń o korzystnym wyniku. Najpierw w efektownym gole po dostawieniu nogi popisał się Gregoire Defrel. Z kolei wynik spotkania ustalił Jeremie Boga, wykorzystując genialne prostopadłe podanie od Marco Ferrariego. Neroverdi zaliczyli zatem 16. zwycięstwo w sezonie i wciąż mają szansę na grę w pucharach.

Za tydzień ekipa z MAPEI Stadium zmierzy się u siebie z Lazio. Parma natomiast swój pożegnalny mecz w Serie A rozegra w Genui, mierząc się z Sampdorią. Odnotujmy, że wszystkie mecze 38. kolejki Serie A rozegrane zostaną o tej samej porze. Mecze odbędą się w niedzielę 23 maja o 15:00.