Czołowy zawodnik Interu wypadnie na miesiąc

Marcelo Brozović
Marcelo Brozović PressFocus

Marcelo Brozović doznał kontuzji w wygranym przez jego reprezentację wynikiem 3:1 spotkaniu przeciwko Austrii w ramach Ligi Narodów. Defensywny pomocnik prawdopodobnie ma problem ze zginaczem uda.

  • Marcelo Brozović to kluczowy piłkarz Interu
  • Defensywny pomocnik doznał urazu w trakcie przerwy na reprezentacje
  • Jego absencja może potrwać miesiąc

Brozović zdąży wykurować się na kluczowe mecze z Barceloną?

Reprezentacja Chorwacji pokonała rezultatem 3:1 Austriaków, czym zapewniła sobie awans do play-offów Ligi Narodów. To zwycięstwo ma jednak słodko-gorzki smak dla Marcelo Brozovicia, który w tym spotkaniu doznał kontuzji. Ten uraz może wykluczyć go z kluczowych meczów w Lidze Mistrzów. Defensywny pomocnik zszedł z boiska w 18. minucie, a jego miejsce zajął Lovro Majer.

Kontuzję Brozovicia potwierdził selekcjoner reprezentacji Chorwacji Zlatko Dalić. – Wygląda na to, że poczuł naciągnięcie zginacza uda. Prawdopodobnie nie będzie dostępny do gry przez okres 3-4 tygodni. Przykro mi, że mu się to przydarzyło, ale będzie gotowy na Mistrzostwa Świata – powiedział 55-letni szkoleniowiec.

To bardzo niepokojąca informacja dla kibiców Interu Mediolan, bowiem przed włoskim klubem dwa bardzo ważne starcia w Champions League przeciwko Barcelonie, które będą kluczowe w kontekście ewentualnego wyjścia z grupy. Spotkania odbędą się 4 oraz 12 października i na ten moment wydaje się, że do dyspozycji Simone Inzaghiego nie będzie dostępny Marcelo Brozović, który jest kluczowym piłkarzem zespołu prowadzonego przez 46-latka.

Zobacz więcej: Juventus odrzucił wielką wymianę z Chelsea?

Komentarze