Czołowy snajper Ligue 1 priorytetem Milanu

Jonathan David
Jonathan David fot. PressFocus

Milan chce latem wzmocnić ofensywę. Starzejący się Olivier Giroud i Zlatan Ibrahimović mogą nie gwarantować wymaganej jakości, a przyszłość Rafaela Leao nieustannie jest pod znakiem zapytania. Mistrzowie Włoch celują w Jonathana Davida, czyli czołowego napastnika Ligue 1 i najskuteczniejszego strzelca Lille w XXI wieku.

  • Milan poszukuje wzmocnień ofensywy
  • Priorytetem pozostaje Jonathan David z Lille
  • Latem najprawdopodobniej dojdzie do transferu z udziałem Kanadyjczyka

Milan staje do walki o rozchwytywanego napastnika

Priorytetem na lato jest dla Milanu wzmocnienie ofensywy. Wciąż nie wiemy, czy to ostatnie miesiące w klubie dla Rafaela Leao, o którego biją się najwięksi europejscy giganci. Coraz mniej jakości daje także 36-letni Olivier Giroud, a Zlatan Ibrahimović najprawdopodobniej nie będzie już realnym wzmocnieniem ataku.

Mistrzowie Włoch muszą odmłodzić skład i celują w nazwiska, które dopiero zyskują rozgłos na arenie międzynarodowej. Na szczycie listy życzeń znajduje się Jonathan David, który dopiero co został najskuteczniejszym zawodnikiem Lille w XXI wieku. Kanadyjczyk zgromadził w tym sezonie dziewiętnaście ligowych trafień i jest na czele klasyfikacji strzelców Ligue 1.

Latem powinno dojść do transferu z udziałem 23-latka. Milan oczywiście stanie do walki, choć ma sporą konkurencję. Mówi się między innymi o Lille, a jeszcze wcześniej David był łączony z przeprowadzką do Premier League.

Alternatywą dla “Rossonerich” jest Noah Okafor, czyli autor dziesięciu trafień dla Salzburga we wszystkich rozgrywkach.

Zobacz również: Inzaghi: biorę odpowiedzialność za ten wynik

Komentarze