Czołówka Serie A walczy o odkrycie Sassuolo

Davide Frattesi
Davide Frattesi Pressfocus

Davide Frattesi w letnim oknie transferowym może zmienić klub. Włoski pomocnik jest celem dla dwóch czołowych klubów z Serie A.

  • Latem Inter i Juventus chcą wzmocnić środek pola
  • Na celowniku tych klubów jest Davide Frattesi
  • Większe szanse na sprowadzenie Włocha mają mediolańczycy

Wyścig już rozpoczęty

Na finiszu sezonu 2021/2022 Sassuolo zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy klub jest zadowolony z takiej lokaty. Nie ulega jednak wątpliwości, że Neroverdi mają powody do radości z występów swoich poszczególnych piłkarzy.

Jednym z objawień bieżącej kampanii z pewnością jest Davide Frattesi. Włoch dopiero w tym sezonie zadebiutował w Serie A. Mimo tego pomocnik Sassuolo spisuje się bardzo dobrze. Rozegrał już 30 meczów, w których strzelił cztery gole oraz zaliczył trzy asysty.

Frattesi ma umowę z Sassuolo ważną aż do 30 czerwca 2026 roku. Są jednak przesłanki do tego, aby sądzić, że najbliższego lata Włoch zmieni klub na taki, który walczyć będzie skutecznie o mistrzostwo Włoch.

Zainteresowane sprowadzeniem 22-latka wykazuje Inter. Mediolańczycy podjęli już nawet działania w tej sprawie. Giuseppe Marotta rozpoczął rozmowy z zaprzyjaźnionym Giovannim Carnevalim, właścicielem Sassuolo Mistrz Włoch widzi w piłkarzu świetne wzmocnienie linii pomocy.

Mocnym kontrkandydatem w walce o 22-latka jest Juventus. W Turynie Frattesi miałby spore szanse na regularne granie, ponieważ środek pola Bianconerich wymaga zmian. Juventus chciałby sprowadzić Włocha w pakiecie z jego klubowym kolegą, czyli Giacomo Raspadorim.

Czytaj także: Zacięty wyścig po scudetto. Kto ma łatwiejszą drogę do mistrzostwa?

Komentarze