Czołowe kluby Serie A zainteresowane pomocnikiem Atalanty

Alejandro Gomez
Alejandro Gomez fot. Grzegorz Wajda

Alejandro Gomez według najnowszych doniesień włoskich środków masowego przekazu miał poprosić władze Atalanty BC o zgodę na wolny transfer. W gotowości do pozyskania piłkarza w styczniu są już podobno takie kluby jak AC Milan, czy Inter Mediolan.

Alejandro Gomez i jego przyszłość w ekipie z Bergamo wydaje się niepewna. Punktem odniesienia jest ostatni konflikt zawodnika z trenerem Gian Piero Gasperini. Chociaż po kilku dniach do mediów trafiła wieść, że obie strony doszły do porozumienia, to najwyraźniej zadra została.

Tuttosport podaje na swoich łamach, że zawodnikiem zainteresowane są dwa kluby z Mediolanu. Zarówno Milan, jak i Inter myślą o pozyskaniu 32-latka.

W kontekście Nerazzurrich warto odnotować, że sternicy tego klubu byli bliscy pozyskania Gomeza w 2013 roku. O ile wówczas nie udało się pozyskać piłkarza, to niewykluczone, że sztuka ta się uda w przyszłym miesiącu.

Warto jednak podkreślić, że nie tylko Inter myśli o ściągnięciu Argentyńczyka. Transfer z udziałem Gomeza rozważają też decydenci Rossonerich. W Milanie zawodnik mógłby być następcą Hakana Calhanoglu, który wciąż nie parafował nowej umowy. Rozstanie z Turkiem mogłoby być dla mediolańskiego klubu mniej odczuwalne, gdyby właśnie doświadczony pomocnik Atalanty zdecydował się na dołączenie do Milanu.

Gomez w trakcie kampanii 2020/2021 wystąpił łącznie w 15 spotkaniach, notując w nich pięć trafień i cztery asysty.

Komentarze