Katarscy szejkowie celują w klub Serie A

Piłkarze Sampdorii
Piłkarze Sampdorii fot. PressFocus

Członek katarskiej rodziny królewskiej Khalid Faleh al Thani wykazuje zainteresowanie kupnem włoskiej Sampdorii, która od zeszłego roku boryka się z poważnymi problemami finansowymi.

  • Sampdoria zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli Serie A
  • Jej poważne problemy finansowe zaczęły się w chwili aresztowania właściciela Massimo Ferrero
  • Zainteresowanie kupnem włoskiego klubu wykazuje członek katarskiej rodziny królewskiej Khalid Faleh al Thani

Sampdoria stanie się potentatem?

W ostatnich latach obserwujemy coraz większy wpływ na europejską piłkę inwestorów ze Wschodu. Nieco ponad roku temu Newcastle United zostało objęte przez saudyjski fundusz inwestycyjny, a teraz zainteresowanie kupnem włoskiej Sampdorii wykazuje członek katarskiej rodziny królewskiej Khalid Faleh al Thani. Nie ma on żadnego związku z obecnym właścicielem Paris Saint-Germain.

Zespół z Genui mierzy się z poważnymi problemami finansowymi od momentu aresztowania właściciela Massimo Ferrero, do którego doszło w grudniu 2021 roku. Sampdoria fatalnie weszła w obecny sezon, bowiem po siedmiu kolejkach ma na swoim koncie zaledwie dwa punkty i zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Klub z Serie A od dłuższego czasu szuka nowego inwestora, zatem teraz może nadarzyć się ku temu świetna okazja. Wspólnikami członka katarskiej rodziny królewskiej mieliby zostać reżyser filmowy Francesco Di Silvio oraz były piłkarz Ivano Bonetti. Ten pierwszy potwierdził już swój udział w całej operacji.

Odkryłem piękne miasto, jakim jest Genua, cudowną koszulkę Sampdorii, opowiedziano mi o chwalebnej historii klubu. Zakochałem się w mieście i Sampdorii, więc postanowiłem ją kupić. Mamy nadzieję, że osiągniemy porozumienie tak szybko, jak to możliwe – przekonuje Di Silvio.

Jeżeli transakcja doszłaby do skutku, Sampdoria otrzymałaby poważny zastrzyk finansowy, co bez wątpienia mogłoby doprowadzić do ogromnej poprawy wyników. Niewykluczone, że stałaby się także jedną z czołowych ekip włoskiej Serie A. Na ten moment są to jednak wyłącznie dywagacje, bowiem na ewentualne konkrety trzeba jeszcze trochę poczekać.

Zobacz również: Znany dziennikarz o Tuchelu w kontekście Juve. “Nie ma tematu”

Komentarze