Czesi kwestionują pobicie rekordu przez Ronaldo

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Piłkarski związek Republiki Czeskiej utrzymuje, że Cristiano Ronaldo nie prześcignął Josefa Bicana w liczbie zdobytych bramek w oficjalnych meczach.

Czesi uważają, że ich legendarny napastnik, Josef Bican, zdobył 821 oficjalne gole, a nie 759. Oznaczałoby to, że Cristiano Ronaldo nie pobił jego rekordu.

Portugalska supergwiazda zdobyła swoją 760. bramkę oficjalną bramkę w karierze w środowym spotkaniu Juventusu z Napoli (2:0), którego stawką był Superpuchar Włoch.

Opta zarejestrowała 759 goli Josefa Bicana, tym samym według tych doniesień napastnik Juventusu pobił jego rekord. Jednakże, Piłkarski związek Republiki Czeskiej opublikowała oświadczenie ze zaktualizowaną liczbą goli. Według niego Cristiano Ronaldo musiałby zdobyć jeszcze 62 bramki, by pokonać ich bohatera.

“Komisja Historii i Statystyki Piłkarskiego związku Republiki Czeskiej podliczyła wszystkie gole strzelone przez legendarnego Josefa Bicana. Możemy zadeklarować, że zdobył on 821 bramek w oficjalnych spotkaniach” – opublikowało twitterowe kontro reprezentacji Czech.

Przypomnijmy też, że na początku stycznia, kiedy Cristiano Ronaldo zdobywał swoją 758. bramkę, wypowiedziała się legenda reprezentacji Brazylii, Pele. Trzykrotny zdobywca Pucharu Świata zaręcza, że zdobył w karierze aż 1283 gole, więc portugalski napastnik nie jest nawet blisko pobicia jego rekordu.

Mimo 35 lat, Ronaldo pozostaje w niesamowitej strzeleckiej formie. W tym sezonie w 20 spotkaniach zanotował 20 bramek i dwie asysty. Prędzej czy później pobije on zapewne i wyliczony przez czeską federację rekord Bicana.

Komentarze

Comments 3 comments