Napoli straci kluczowego stopera? Dał już zielone światło na transfer

Kim Min-Jae
Kim Min-Jae Pressfocus

Coraz więcej źródeł mówi, że zaledwie po roku Kim Min-Jae może odejść z Napoli. Parol na środkowego obrońcę zagiął Manchester United, a reprezentant Korei Południowej miał już dać zielone światło do transferu. 

  • Liczne źródła donoszą, że Kim Min-Jae odejdzie latem z Napoli do Manchesteru United
  • Czerwone Diabły są gotowe opłacić klauzulę odstępnego obrońcy wynoszącą 56 milionów euro
  • Oferta od Manchesteru opiewa na 9 milionów euro miesięcznych zarobków. Napoli nie będzie w stanie zaoferować piłkarzowi podobnych pieniędzy

Kim Min-Jae w drodze do Manchesteru United

Mało kto spodziewał się, że sprowadzony z Fenerbahce Kim Min-Jae w tak krótkim czasie stanie się czołową postacią Napoli, a także Serie A. Środkowy obrońca bardzo szybko wpasował się w drużynę Luciano Spallettiego i imponował w tym sezonie nieustępliwą grą i intensywnością. 

Bardzo szybko pojawiło się grono zespołów chętnych do pozyskania reprezentanta Korei Południowej. Zgodnie z niektórymi źródłami kontrakt zawodnika został tak skonstruowany, by umożliwić mu odejście za relatywnie nieduże pieniądze. Z tego aspektu właśnie chce skorzystać Manchester United. 

Redakcja Il Mattino jest przekonana, że defensor ustalił już wstępne warunki kontraktu z Czerwonymi Diabłami i dał zielone światło na przenosiny na Old Trafford. Ich zdaniem Manchester United poinformował Napoli, że opłaci klauzulę odstępnego gracza, wynoszącą 56 milionów euro.

Klub z Manchesteru oferuje stoperowi kontrakt z pensją na poziomie 9 milionów euro rocznie. Znacząco przewyższa to jego zarobki w Neapolu. Błękitni nie będą w stanie skontrować tej propozycji. Wszystko wskazuje zatem na to, że Kim Min-Jae wkrótce przeniesie się do Anglii.

Komentarze