Szykuje się kolejny głośny transfer wewnątrz ligi

Dries Mertens
Dries Mertens Pressfocus

W Serie A w ostatnim czasie na popularności zyskują transfery między najsilniejszymi ekipami włoskimi. Henrikh Mkhitaryan zamienił już Romę na Inter, a na tym prawdopodobnie nie koniec. Według dziennikarzy z La Gazzetta dello Sport, Dries Mertens został zaoferowany Rzymianom.

  • Kontrakt Mertensa wygasa wraz z końcem czerwca
  • Napoli nie zamierza przedłużać go na warunkach Belga
  • Agent piłkarza zaoferował go już kilku zespołom, w tym AS Romie

Mertens opuści Neapol po dziewięciu sezonach

Dries Mertens jest niewątpliwie jedną z ikon Napoli. Belg w trakcie dziewięciu sezonów w Neapolu rozegrał 397 meczów, w trakcie których zdobył 148 bramek i zanotował aż 90 asyst. Wiele wskazuje na to, że poprzedni sezon był zarazem ostatnim w barwach Błękitnych. Kontrakt doświadczonego napastnika wygasa wraz z końcem czerwca a zarząd nie zamierza spełnić zbyt wysokich w ich mniemaniu oczekiwań finansowych Belga.

Dziennikarze z La Gazzetta dello Sport informują, że agent Mertensa zaoferował jego usługi kilku klubom, w tym AS Romie. Rzymianie w trakcie letniego okienka będą szukać wzmocnień właśnie w formacji ataku, gdyż na listę transferową wystawiony został Nicolo Zaniolo. Zdaniem dziennika, Mertens byłby skłonny obniżyć swoje zarobki, żeby przenieść się do ekipy prowadzonej przez Jose Mourinho. 

Wątpliwości Romy wzbudza zaawansowany wiek Belga, który ma na karku już 35 lat. Zaoferowanie wieloletniego kontraktu tak doświadczonemu napastnikowi niesie ze sobą pewne ryzyko. Niewykluczone, że Rzymianie zaproponują mu stosunkowo krótką umowę. Dla Mourinho atrakcyjna w zawodniku Napoli jest przede wszystkim jego wszechstronność. Belg może grać na wielu różnych pozycjach w ofensywie.

Przeczytaj również: Roma umieściła Zaniolo na liście transferowej

Komentarze

Na temat “Szykuje się kolejny głośny transfer wewnątrz ligi