Cutrone kosztem Piątka przeciwko Torino?

Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek fot. Grzegorz Wajda

Według najnowszych doniesień włoskich mediów bardzo możliwe, że dzisiejszy mecz ligi włoskiej, w którym Torino FC zmierzy się z AC Milanem na ławce rezerwowych może rozpocząć Krzysztof Piątek. Jak donoszą środki masowego przekazu na Półwyspie Apenińskim miejsce polskiego napastnika może zająć Patrick Cutrone.

Czytaj dalej…

W związku z tym, że AS Roma pokonała w sobotę 3:0 Cagliari Calcio faktem jest, że drużyna ze stolicy Włoch legitymuje się takim samym bilansem punktów, co mediolańczycy, czy Atalanta BC. Jednocześnie, aby Milan mógł utrzymać swoje czwarte miejsce w ligowej stawce, musi dzisiaj pokonać piłkarzy Il Toro.

W związku z powyższym bardzo prawdopodobne są roszady w ataku Rossonerich, gdzie może zabraknąć miejsca dla Piątka. Tym samym ofensywny tercet tworzyliby wspominany już wcześniej Włoch Cutrone oraz Suso i Hakan Calhanoglu.

Polski napastnik ma na swoim koncie łącznie 29 trafień w 37 meczach w tym sezonie. Dziesięć z tych goli Piątek zdobył w 16 spotkaniach Milanu. Warto jednak zaznaczyć, że były piłkarz Genoi CFC od trzech spotkań nie trafił do siatki, nie oddając też zbyt wielu strzałów w światło bramki rywali.

Komentarze