Cuadrado zostanie objęty nową strategią Juventusu

Juan Cuadrado
Juan Cuadrado fot. PressFocus

Juan Cuadrado to zdecydowanie jeden z najlepszych piłkarzy Juventusu w tym sezonie. La Gazzetta dello Sport ujawniła natomiast, że sternicy Starej Damy chcą zatrzymać Kolumbijczyka w klubie na dłużej.

  • Trudno wyobrazić sobie dzisiaj Juve bez Juana Cuadrado
  • La Gazzetta dello Sport przedstawiła nowe wiadomości na temat zawodnika
  • Klub z Turynu chce przedłużyć kontrakt z 33-latkiem do 2024 roku

Juventus chce zatrzymać Cuadrado na dłużej

Juan Cuadrado ma kontrakt ważny z Juventusem tylko do końca czerwca tego roku. Klub z Turynu jednak ma plan, aby przedłużyć umowę z piłkarzem.

Reprezentant Kolumbii w maju skończy 34 lata. Niemniej nic nie wskazuje na to, aby Cuadrado chciał zakończyć piłkarską karierę. Chociaż piłkarz w przypadku parafowania nowego kontraktu będzie musiał pójść na ustępstwa.

Cuadrado aktualnie może liczyć na zarobki na poziomie pięciu milionów euro rocznie. Juventus chce przedłużyć umowę z Kolumbijczykiem o dwa lata. Aczkolwiek jest gotowy zaoferować zawodnikowi maksymalnie 3,5 miliona euro rocznie. Cuadrado wygląda jednak na to, że jest otwarty na to, aby wyrazić zgodę na takie warunki.

Juve w ostatnich tygodniach opracowało strategię, która polega na obniżaniu pensji zawodnikom. Nie tyczy się to tylko kolumbijskiego zawodnika, ale również Paulo Dybali. Można zatem przypuszczać, że klub z Turynu dotknęły kłopoty ekonomiczne. Z drugiej jednak strony nie można zapominać, że w styczniu Juventus zdecydował się na pozyskanie Dusana Vlahovicia za 80 milionów euro.

Czytaj więcej: Juventus może pozyskać obrońcę Cagliari Calcio

Komentarze