Cuadrado nie powtórzy losu Dybali. Juve ma plan

Juan Cuadrado
Juan Cuadrado Pressfocus

Juventus chce, aby Juan Cuadrado wciąż reprezentował Juventus. Kibice turyńskiego klubu nie muszą się już o to obawiać.

  • Juan Cuadrado miał umowę z Juventusem do 30 czerwca tego roku
  • Możemy już mówić o czasie przeszłym, ponieważ Kolumbijczyk ma teraz o rok dłuższy kontrakt
  • Juventus chce jednak zmienić warunki umowy

W Turynie chcą negocjować umowę

Priorytetem Juventusu jest aktualnie zrealizowanie podstawowego celu, czyli wywalczenie kwalifikacji do Ligi Mistrzów (aktualnie pięć punktów przewagi nad piątą Romą). Z tyłu głowy turyńczycy mają też rewanżowy mecz półfinału Pucharu Włoch.

Bianconeri muszą jednak również myśleć o budowaniu kadry na sezon 2022/2023. Wiadomo, że jej częścią nie będzie Paulo Dybala, którego wygasająca 30 czerwca umowa nie zostanie przedłużona. Losu Argentyńczyka nie podzieli inny wpływowy piłkarz.

Juan Cuadrado reprezentuje Juventus od wielu lat. W Turynie regularnie przekonują się, że to wartościowy gracz. W tym sezonie strzelił on pięć goli i zaliczył tyle samo asyst. Takie statystyki Kolumbijczyk wypracował rozgrywając 40 spotkań. Właśnie z tego powodu jego wygasający w czerwcu kontrakt został automatycznie przedłużony.

Dzięki spełnieniu klauzuli, Juventus nie musi martwić się o pozostanie Cuadrado. Turyńczycy chcą jednak zmienić warunki kontraktu piłkarza. Klub pragnie obniżyć pensję Kolumbijczyka. Według rozwiązania proponowanego przez Juventus, Cuadrado zarobiłby rocznie dwa i pół miliona euro, a jego kontrakt byłby ważny do 30 czerwca 2024 roku.

Czytaj także: Czołówka Serie A walczy o odkrycie Sassuolo

Komentarze