Przyszłość Cuadrado niepewna. Możliwy kontrowersyjny ruch

Juan Cuadrado
Juan Cuadrado PressFocus

Kontrakt Juana Cuadrado z Juventusem obowiązuje zaledwie do końca bieżącego sezonu. Choć Kolumbijczyk pozostaje podstawowym graczem Starej Damy, klub nie jest pewien, czy powinien przedłużać współpracę. Jeżeli do tego dojdzie, 34-latek może związać się z Interem Mediolan lub AS Romą.

  • Juan Cuadrado występuje w Juventusie od 2015 roku
  • Nadal pozostaje podstawowym graczem, ale klub nie wie, czy przedłużać kończącą się 30 czerwca 2023 roku umowę
  • Kolumbijczyk może trafić jako wolny agent do Interu lub Romy. Oba kluby uważnie sondują sytuację weterana

Cuadrado wzmocni Inter lub Romę? W lipcu może zostać wolnym agentem

Juan Cuadrado od 2015 roku związany jest z Juventusem. Pierwsze dwa lata w Turynie spędził na zasadzie wypożyczenia z Chelsea, po którym Stara Dama, bez większych wątpliwości, zdecydowała się wykupić go za ponad 20 milionów euro. Kolumbijczyk przez te wszystkie lata stanowił o sile zespołu i święcił z nią wielkie triumfy. Obecnie również pozostaje istotnym zawodnikiem dla Massimiliano Allegriego, ale wiele wskazuje na to, że długa przygoda może niebawem się skończyć.

Kontrakt 34-latka z rekordowymi mistrzami Włoch obowiązuje jedynie do końca bieżącego sezonu. Klub nie jest pewien, czy powinien oferować weteranowi przedłużenie współpracy. Jeżeli do tego nie dojdzie, 1 lipca Cuadrado zostanie wolnym zawodnikiem. A wówczas możemy być świadkami kolejnych kontrowersyjnych przenosin w obrębie Półwyspu Apenińskiego.

Sytuację Kolumbijczyka uważnie obserwują bowiem historyczni rywale Juventusu, Inter Mediolan i AS Roma. Dyrektorzy szanują klasę i doświadczenie gracza, który lwią część kariery spędził w Serie A. Jose Mourinho z przyjemnością przywitałby w składzie kolejnego, po Paulo Dybali, byłego gracza Starej Damy. Giuseppe Marotta wierzy też, że 34-latek byłby wartością dodaną dla Nerazzurrich. Dyrektor doskonale pamięta go z czasów pracy w Turynie.

Cuadrado w tym sezonie wystąpił już w ośmiu meczach we wszystkich rozgrywkach.

Czytaj więcej: Legenda Serie A poinformowała o zakończeniu kariery.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze