Cristiano Ronaldo przegonił Pele. Juve walczy o Scudetto

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo Pressfocus

Po nieudanym rewanżu w Lidze Mistrzów, Juventus wrócił do gry w Serie A, gdzie pokonał Cagliari (3:1). Cristiano Ronaldo zdobył hat-tricka, który uczynił go najskuteczniejszym piłkarzem na Świecie. Kiedy emocje po odpadnięciu z Ligi Mistrzów opadły, Portugalczyk zadeklarował, że wraz ze Starą Damą nadal pragnie walczyć o najwyższe cele.

Cristiano Ronaldo, czyli idealny symbol nienasyconego zawodnika

Obsesyjny głód wywołany chęcią doskonalenia własnego talentu od zawsze charakteryzuje Cirstiano Ronaldo. Portugalczyk przyzwyczaił nas, że jest niezwykłym sportowcem, który od najmłodszych lat dąży do perfekcji. Bycie najlepszym w swoim fachu wymaga wielu poświęceń. 36-latek na koncie nie zapisał jedynie zwycięstwa w mistrzostwach Świata. Triumf na mundialu marzy się każdemu piłkarzowi, jednak tylko nieliczni potrafią tego dokonać. Przechodząc z Realu do Juventusu wierzył, że poprowadzi ten klub do finału Ligi Mistrzów. Do Turynu trafił w 2018 roku. Do tej pory nie udało mu się podnieść najbardziej pożądanego trofeum w Europie. Największy zawodnik ostatniej dekady ma pełną świadomość, że nasyci się tylko wtedy, gdy ponownie uniesie puchar do nieba. Tym razem postanowił uciąć wszelkie spekulacje, a zarazem zamknął usta krytykom. Przeciwko FC Porto nie był w stanie strzelić upragnionej bramki. Zrobił to dopiero w niedzielę, pakując futbolówkę do siatki rywala trzykrotnie, wyprzedacjąc w historycznej klasyfikacji strzelców inną legendę – Pele. Był to jasny sygnał dla całej drużyny, że sezon trwa dalej, a przy dobrych wiatrach Bianconeri nadal mogą wywalczyć Scudetto.

Ronaldo przerwał milczenie

Ronaldo za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się do ostatnich wydarzeń: Wciąż jest o wiele więcej do zdobycia i myślę, że możemy to zrobić razem. Cele są istotną częścią tego, kim jestem. Nie czekam na kolejny rekord. Chcę coraz więcej i myślę, że dlatego ludzie często mówią, że mam tyle energii i nigdy nie przestanę strzelać. Może to prawda, ale jest to niezbędne, aby utrzymać mnie przy życiu – podsumował CR7.

Prześcignął nawet Pele

W oficjalnej klasyfikacji strzelców, Cristiano Ronaldo stał się najskuteczniejszym piłkarzem na Świecie. Dzięki trzem golom przeciwko Cagliari przekroczył barierę legendarnego Brazylijczyka, wskakując na pierwsze miejsce. Portugalczyk ma już 770 trafień w profesjonalnym futbolu, a trzeba dodać, że powyższa liczba ulegnie zmianie w kolejnych spotkaniach. 36-latek również skomentował swoje wielkie osiągnięcie, a także nie szczędził miłych słów w stosunku do Pele: Nie ma na świecie gracza, który nie wychowałby się, słuchając opowieści o jego grach, celach i osiągnięciach, i nie jestem wyjątkiem. Z tego powodu jestem pełen radości i dumy, gdy doceniam cel, który stawia mnie na szczycie światowej listy strzelców, pokonanie rekordu Pelé, coś, o czym nigdy nie mogłem marzyć, dorastając jako dziecko na Maderze – napisał Cristiano.

Komentarze